Bilgi

WhatsApp Üzerindeki Tüm Mesajlar ve Aramalar Kaydedilecek Yalanı!


Her sene aynı şey! Kasım ayına girdik mi virüs gibi yayılan metinler bir anda facebook, twitter, instagram, whatsapp gibi sosyal medya hesaplarımızda karşımıza çıkıyor. Son yayılan troll haberimiz ise “Biliyor muydunuz?” diye başlayan ve tüm telefon görüşmeleri ile WhatsApp üzerindeki tüm mesajlar ve aramaların kaydedileceğine dair haber. Aslında bu haberin bu kadar hızlı yayılacağını düşünmüyordum. Ancak neredeyse herkes paylaşınca uyarayım istedim.

Birincisi Avrupa, Kuzey Amerika ve Güney Amerika ülkelerinin bu konuda herhangi bir resmi veya gayrı resmi açıklaması yok. Bu mesaj sosyal medyada hesaplarından 2013 yılından beri Hindistan, ABD, Singapur, Suudi Arabistan gibi pek çok ülkede çeşitli versiyonlarla bolca paylaşıldı. Alttaki fotoğrafta bu metne benzer nitelikte bir açıklama görüyorsunuz.

Hatta ve hatta Hindistan’da buna benzer haber geçen senelerde öyle bir yayıldı ki resmi yetkililer açıklama yapmak durumunda kaldılar. Bununla ilgili yalan haberin kaynağına buradan bakabilirsiniz.

İkincisi buradaki Gana İçişleri Bakanlığı Müdürü Mrs. Adelaide Anno-Kumi’nin açıklamasına baktığımızda diyor ki “böyle yeni bir iletişim düzenlemesinin bulunmadığını ve dolayısıyla halkı böyle haberleri görmezden gelmeye çağırdığını, vatandaşların güvenliği, barışı söz konusu olmadıkça bu konu ile ilgili herhangi bir şey yapmayacaklarını” ifade ediyor.

Yine burada da bu konunun yalan haber olduğuna dair farklı bir açıklama bulunuyor.

Siz siz olun internette bir haberi paylaşmadan önce gerçek olup olmadığından emin olun ve sonra paylaşın.

Biliyor muydunuz;

Yarından itibaren tüm dünyada yeni iletişim kuralları yürürlüğe girecek. Tüm Avrupa, Kuzey Amerika ve Güney Amerika ülkelerinin hükümetleri WhatsApp, Twitter, Facebook ve diğer iletişim kanalları ile bu kanallar üzerinden yapılacak tüm konuşmaların kaydedilmesi konusunda bir anlaşmaya vardılar. Tüm telefon görüşmeleri ve WhatsApp üzerindeki tüm mesajlar ve aramalar kaydedilecek. Twitter denetlenecek. BREZİLYA’DA YARGITAY DENETLEMEYE İZİN VERDİ Facebook kontrol edilecek. Tüm medya ve sosyal forumlar izlenecek. Lütfen konu ile ilgili bilgisi olmayan kişileri bilgilendirin. Tüm cihazlar, Federal hükümetin ve dünyanın diğer ülkelerinin hükümetlerinin ilgili sistemleri ile bağlantılı olacaktır. BU HAREKET, ORGANİZE SUÇ VE TERÖRİZMİ TAKİP AMAÇLIDIR. Hükümetlere, yasalara ve ahlaka aykırı mesajlar veya gereksiz bilgiler göndermemeye özen gösterin. Önemli bilgileri paylaşmayın, arkadaşlarınıza ve ailenize karşı duyarlı olun. Çocuklarınızı bilgilendirin ve çok dikkatli olun.

Bu mesajı bugün paylaşmanız çok önemlidir. Çünkü yarından başlayarak dünyadaki tüm ülkelerde bir başka izleme formatı var olacak. Şaşırtıcı ama gerçek. Bugün bu bilgiyi tüm sevdiklerinize ve arkadaşlarınıza gönderin. Yazdığınız ya da konuştuğunuz her şey aleyhinize kullanılabilir ve bu kesinlikle şaka değil!

Acil olarak paylaşın!

Kaynak:

  • http://smhoaxslayer.com/is-that-indian-government-peeping-in-your-private-life/

Yorum yapmak için tıklayın.

"Yorum Yazın"

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı