Bilgi

Whatsapp Mesajınızı 7 Dakika İçinde Silebilirsiniz!


WhatsApp uygulamasını kullananlar artık bilerek veya bilmeyerek attıkları mesajlardan artık 7 dakika içinde silebilecekler. WhatsApp uygulaması üzerinden gönderilen mesajlar artık yalnızca gönderen kişi değil gönderilen kişinin telefonundan da silinebilecek. Bir süredir WhatsApp deneme sürümünde aktif olan mesaj silme özelliği artık Türkiye’deki kullanıcılar için de yeni güncelleme ile birlikte aktif hale geldi. Yanlışlıkla veya emin olmadan gönderilen WhatsApp mesajı kullanıcılar tarafından her iki taraftanda görünmeyecek şekilde silinebilecek.

WhatsApp mesajını silmek için 7 dakika vaktiniz var. 7 dakika içinde gönderdiğiniz mesajın üzerine uzun basıp üst kısımda çıkan çöp kutusu/silme logosuna kliklediğinizde açılan pencerede Mesajı Sil? sorusunun karşılığı olarak HERKESTEN SİL veya BENDEN SİL seçeneği çıkacak. Size uygun seçeneği seçebilir veya dilerseniz İPTAL edebilirsiniz.

Whatsapp Mesajları Herkesten Silmek İçin

Mesajı herkesten sil, gönderdiğiniz belirli mesajları bir gruptan veya tek bir sohbette silmenizi sağlar. Bu, özellikle yanlış sohbete bir mesaj gönderdiyseniz veya gönderdiğiniz mesaj bir hata içeriyorsa yararlıdır. Herkes için başarıyla sildiğiniz mesajlar, alıcılarınızın sohbetlerinde (*) “Bu mesaj silindi” olarak görülecektir. Aynı şekilde, sohbet sırasında “Bu mesaj silindi” görürseniz, gönderen mesajını herkesten silmiş demektir. Mesajları sadece gönderdikten sonra yedi dakikaya içinde herkesten silebilirsiniz. Yedi dakika geçtikten sonra, herkesten mesajı silmek mümkün değildir. Herkesten mesajı silmek için:

WhatsApp’ı açın ve silmek istediğiniz mesajın bulunduğu sohbet sayfasına gidin. Mesaja dokunup basılı tutun > menüden Sil seçeneğini seçin. İsteğe bağlı olarak, aynı anda birden fazla mesajı silmek için daha fazla mesaj seçebilirsiniz. Ardından sil’i seçin ve herkesten sili seçin.

Whatsapp Mesajları Kendinizden Silmek İçin

Mesajı benden sil, telefonunuzdan gönderdiğiniz veya aldığınız ileti kopyalarını silmenizi sağlar. Bunun alıcılarınızın sohbetlerinde bir etkisi yoktur. Alıcılarınız iletileri sohbet ekranında görmeye devam eder. İletileri kendinizden silmek için:

WhatsApp’ı açın ve silmek istediğiniz mesajın bulunduğu sohbet sayfasına gidin. Mesaja dokunup basılı tutun, menüden Sil seçeneğini seçin. İsteğe bağlı olarak, aynı anda birden fazla mesajı silmek için daha fazla mesaj seçin. sil‘e dokunun ve benden sil seçeneğini seçin.

Bu özelliğin çalışması için her iki tarafında da WhatsApp’ın son sürümünü kullanması gerekiyor. WhatsApp mesaj silme özelliğinin detaylarına Silinen Mesajlar sayfasından ulaşmak mümkün. Alıcılar, mesajınızı silinmeden veya silinme başarısızsa görebilir. Herkesten silme başarısız olursa size haber verilmeyecektir.

Yorum yapmak için tıklayın.

"Yorum Yazın"

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı