Bilgi

WhatsApp’a “Ekran Görüntüsü Alındı” Bildirimi Geliyor!


Dünyanın en popüler mesajlaşma uygulaması olan Whatsapp güncelleme sonrası çıkaracağı yeni özelliği ile tepkileri üzerinde topladı. Whatsapp Instagram, Snapchat ve Periscope’de olduğu gibi ekran görüntüsü alındığında karşı tarafa bildirim göndermesini sağlayan yazılım üzerinde çalışıyor.

Son günlerde anlık mesajlaşma uygulamalarını kullananların özel içeriklerini koruma altına almak için uygulama yazılımcıları  farklı projeler üzerinde çalışıyor. Kuşkusuz bunlar içerisinde en dikkat çeken ise ekran görüntüsü alındığında karşı tarafa ekran görüntüsü alan kişiye ait bilgi notu iletilmesi. Whatsapp Instagram, Snapchat ve Periscope uygulamalarında yapılan bu yazılımın benzerini kısa süre içerisinde güncelleme ile kullanıcılarına sunmayı planlıyor.

WhatsApp CEO’su Jan Koum “uygulamanın bir sonraki sürümünde konuşma ekranında ekran görüntüsü alan kişiye ait bilgiler anında  karşı tarafa iletilecek” şeklinde açıklamada bulundu. Jan Koum “bu bir çok kullanıcı tarafından talep edilen bir seçenekti ve uzun bir zamandan sonra bu özelliği kullanıcıya sunma gereği duyduk” dedi.

Ayrıca gelen bilgilere göre bu güncellemenin 5 Şubat 2017 sonrasında öncelikle Beta kullanıcılarına daha sonra da tüm kullanıcılara sunulacağı şeklinde.

Kaynak: 

  • https://www.8shit.net/internet/from-february-whatsapp-will-let-know-when-someone-screenshots-chat/
  • http://www.ubergizmo.com/2017/01/whatsapp-screenshot-notification-hoax/

Yorum yapmak için tıklayın.

"Yorum Yazın"

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı