Bilgi

Swarm Nedir? Ne İşe Yarar?


Swarm uygulaması 2014 yılında mobil yazılımlarından iOS ve Android işletim sistemlerine uygun bir şekilde kullanıcıların konum olarak nerede olduklarını ve neler yaptıklarını bildiren bir uygulamadır.

Foursquare tarafından tarafından üretilen Swarm’ın ana işlevi; kullanıcıların olduğu yerde “check-in” (konum belirleme) işlemini yaparak yerlerini listelerine ekli arkadaşlarına bildirmelerini sağlamaktadır. Böylece yerini bildiren bir kullanıcı arkadaş listesine ekli olan arkadaşlarının da bunu görüp ona ne kadar yakında olduklarını öğrenmelerini amaçlamaktadır.

Swarm uygulamasında gittiğiniz herhangi bir mekanda (lokanta, cafe, hastahane, okul, kreş, postahane v.s) checkin dediğimiz yer bildirme işlemini yaptığınızda o yerde bulunan kişiler ve arkadaş listenizde ekli kişiler gittiğiniz/bulunduğunuz mekanı görmektedirler. Checkin yaptığınız mekanda bulunan kişileri arkadaş listenize ekleyerek (tabi kabul ederlerse) yeni arkadaşlıklar kurabilirsiniz. Swarmın bir diğer özelliği yakınınızda checkin yapan kişileri mesafeye göre listeleyerek en yakınınızdaki arkadaşların görmenizi sağlar.

Bu yer bildirme işlemlerinin tamamını telefonunuzun GPS’ini açarak gerçekleştirdiğinizden bulunduğunuz yer otomatik olarak sunulan yer bildirme seçenekleri arasında çıkmaktadır.

Yorum yapmak için tıklayın.

"Yorum Yazın"

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı