Bilgi

Whatsapp’a Üç Yeni Özellik Geliyor!


Dünyanın en ünlü mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp, iOS sürümünde yaptığı güncelleme sonucunda Android işetim sistemine sahip cihazlar için getirdiği özellikleri hayata geçirdi. iPhone (IOS) için güncelleme yayınlayan WhatsApp’a böylece 3 yeni özellik daha eklendi.

Popüler mesajlaşma uygulaması Whatsapp kısa bir süre önce Android işletim sistemine sahip taşınabilir cihazlar için hayata geçirdiği internet bağlantısı olmadan mesaj gönderme ve bir seferde 10’dan fazla fotoğraf/resim paylaşma özelliğini iOS’lar içinde yayınladı.

Whatsapp iOS işetim sistemine sahip cihazlar için sürüm güncellemesi sonunda internet bağlantısı olmadan da “Gönder” butonunu aktif hale getirecek. Böylece internet bağlantısı yokken mesaj gönderilebilecek. Gönderilen mesajlar, internet bağlantısı aktif hale geldiğinde karşı tarafa iletilecek.

Eklenen diğer bir özellik ise depolamayla ilgili olacak. Yazılımı yeniden güncellenen Whatsapp veri kullanım ekranı ile telefonun depolama alanı daha kullanılabilir hale gelecek. Belirli bir sohbet alanındaki istenen mesaj grupları veya tipleri ayarlardan hızlı bir şekilde temizlenebilecek.

Whatsapp ‘ın bu güncellemlerle ile dosya paylaşım sayısına getirilen artış getirildi. Önceleri bir seferde en fazla 10 fotoğraf/resim gönderilebilirken, bu güncelleme sonunda 30 fotoğraf veya video gönderimi mümkün hale gelecek.

Yorum yapmak için tıklayın.

"Yorum Yazın"

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı