Bilgi

Whatsappta Engellendiğimi Nasıl Anlarım?


Herkese Merhaba. Bu yazımızda basit bir şekilde Whatsappta Engellendiğimi Nasıl Anlarım? sorusuna yanıt vermeye çalışacağım. Engellenmiş olduğunuzun birkaç göstergesi vardır:

.Sizi engelleyen kişinin “son görülme” veya “çevrimiçi” durumunu sohbet ekranında göremezsiniz. Bu durum engellendiğinizi gösterebilir. Tabi karşı taraf son görülme zamanını da kapatmış olabilir.

Bir kişinin profil fotoğrafında yaptığı değişiklikleri göremezsiniz.

Bir kişiye gönderdiğiniz mesajlar her zaman tek bir onay işareti (mesaj gönderildi) olarak kalır; ikinci onay işareti (mesaj iletildi) asla görünmez.

Arama girişimlerinizin hiçbiri gerçekleşmez.

Her ne kadar başka ihtimaller de olsa, bir kullanıcıda yukarıdaki göstergelerin tümünü görüyorsanız, bu sizi engellediği anlamına gelebilir. Gizliliğinizi korumak amacıyla, bir kişiyi engellediğinizde bunun başkaları tarafından anlaşılamayacağı şekilde kasıtlı olarak düzenleme yapılmıştır. Bu nedenle, başkası tarafından engellenip engellenmediğinizi size net bir şekilde söylemek mümkün değildir.

Gönderdiğiniz yada size gönderilen her mesajın yanında onay işaretleri görünür. İşte her birinin ne anlama geldiği:

  Mesajınız başarıyla gönderildi anlamına gelir.
 Mesajınız başarıyla alıcının telefonuna iletildi anlamına gelir.
 Mesajınız alıcı tarafından okundu anlamına gelir.

Whatsappta Engellendiğimi Nasıl Anlarım?

Engellediğinizi düşündüğünüz kişiyi Whatsapp yüklü olan başka bir telefonun rehberine ekleyerek , bu telefondan Whatsapp profilini açarak kontrol etmeniz gerekiyor. Burada Whatsapp durumlarına , profil resmine veya son görülme zamanına bakarak engellendiğinizi anlayabilirsiniz. Şuan için en garanti yöntem budur.

Bu bilgileri kendi telefonunuzdan kontrol ederek Engellenip , engellenmediğinizianlayabilirsiniz.

Son görünme zamanını kapatan kullanıcıların sizi engellediğini anlamanız biraz daha zordur. Bunun için profil resmi ve durum yazılarını kontrol etmeniz gerekecektir. Alternatif yöntemler ürettikçe yazı güncellenecektir.

Yorum yapmak için tıklayın.

"Yorum Yazın"

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı