Bilgi

Whatsapp’ta Konuşarak Mesaj Yazma | Sesli Mesajı Yazıya Çevirme | Çok Basit!!!


Herkese Merhaba. Bu yazımızda basit bir şekilde WhatsApp’tan konuşarak mesaj yazma olayını anlatacağım. Böylece WhatsApp sesli mesajı yazıya çevirmiş olacağız. Aslında bu özellik uzun zamandan beri WhatsApp’ta fakat birçok kişi bu özelliği pek bilmiyor. Telefon klavyesini kullanamayacak durumda olduğumuzda oldukça işimize yarayacak bir özellik olduğunu belirteyim. Şimdi WhatsApp’tan konuşarak mesaj yazma işleminin nasıl yapıldığını anlatalım.

İlk olarak WhatsApp sohbet penceresini açın ve mesaj yazma kısmına bir kez klikleyin. Burada mikrofon simgesinin hemen altında bir mikrofon simgesi daha bulunuyor. Bunu klikliyoruz ve konuşmaya başlıyoruz. Böylece konuşmalarımız metne dönüştürülmüş oluyor. Son olarak metin mesajımızı karşı tarafa iletmek için gönder diyoruz.

WhatsApp’tan konuşarak mesaj yazma olayı kısaca böyle. Herhangi bir sorunuz, fikriniz, düşünceniz varsa yorum kısmına yazabilirsiniz. Ayrıca yazının faydalı olduğunu düşünüyorsanız beğenmeyi ve abone olmayı unutmayın. Başka bir yazıda görüşmek üzere hoşça kalın.

2 Yorum

2 Yorum

  1. Nihat

    3 Mayıs 2021 at 23:10

    Bn de mikrofon simgesi yok Huawei telefon neden

  2. Osman

    12 Ağustos 2022 at 12:54

    Benim Apple 11 pro max bende mikrofon simgesi yok nasıl ayarlanabilir

"Yorum Yazın"

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı