Windows 10

Windows 10 | Bilgisayarım Ne Kadar İnternet Kullanmış?


Herkese Merhaba. Bu yazımız Windows 10 işletim sistemine sahip olanlar için “Bilgisayarım Ne Kadar İnternet Kullanmış?” Sorusuna cevap vermeye çalışacağım. Bu işlem için herhangi bir program kullanmayacağız. Doğrudan Windows 10’un ayarlarında bulunan bir özelliği kullanacağız. Bu arada hatırlatayım, kullandığım işletim sistemi Windows 10 Pro 1803 sürümü.

Bilgisayarınızın 30 günde ne kadar internet kullandığını görmek için sırasıyla Başlat menüsü üzerinde iken fare ile sağ klikleyip  Ayarlar >>> Ağ ve İnternet diyoruz.

Ağ ve İnternet sayfasından sol altta bulunan Veri Kullanımı sekmesini seçiyoruz. Aşağıda da görüldüğü gibi son 30 günde 64.26 GB veri kullanılmış. Devamında hangi uygulamanın ne kadar veri harcadığını görmek için Uygulama başına kullanımı göster diyoruz.

Uygulama başına kullanımı göster dediğimizde aşağıdakine benzer bir sayfa açılacaktır. Arada derede film izlediğimden en çok Google Chrome indirme yapmış. Devamında Steam’den bir kaç oyun indirdiğimden 15.06 GB internet harcamış. Sistem güncellemeleri için 6.56 GB internet kotam gitmiş. Aslında bu sıklıkla olmaz. Bu ay Microsoftun yaptığı son güncellemelerden kaynaklanıyordu. Internet Download Manager (IDM) kullanarak program indiriyorum. Buda yaklaşık 6.25 GB olmuş. Ve diğerileride görüldüğü gibi.

1 Yorum

1 Yorum

  1. UĞUR BAĞCI

    15 Şubat 2020 at 21:57

    Emeğinize, bilginize ve yüreğinize sağlık.Bireysel kullanıcıyım. Windows 10 işletim sistemini sizin anlattınız yöntemle kurdum. Hiç bir sorunda yaşamadım. Bir soru sormak istiyorum. Lisanslı virüs proğramım olmadığı için virüs programı kurmadım. Ücretsiz virüs programlarının ise kişisel bilgisayarımı koruyacağını düşünmüyorum. Bu konuda bilgi ve tecrümelerinizi benimle paylaşırsanız sevinirim.

"Yorum Yazın"

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı