Windows 10

Windows 10 Masaüstü Simgeleri Ekleme


Herkese Merhaba. Bildiğiniz üzere Windows 10’u ilk kez kurduğunuzda veya yeni bir kullanıcı adı ile giriş yaptığınızda “Masaüstü Simgeleri” olan  “Bilgisayarım, Ağ, Geri Dönüşüm Kutusu ve Denetim Masası” gibi simgeler otomatik olarak gelmez. Bunları manuel olarka kendiniz ayarlardan getirmek durumundasınız. Şimdi sizlere basit bir şekilde “Windows 10’da Masaüstü Simgeleri Ekleme” olayını anlatacağım. Tabi bu olayın birden fazla yöntemi bulunuyor. Ancak ben bilmeniz gereken ve en pratik yolu göstereceğim.

Küçük bir hatırlatma yapayım. Eğer tüm masaüstü simgeleri kaybolduysa masaüstünde iken fare ile sağ klik yapın ve açılan pencerede Görünüm >>> Masaüstü Öğelerini Göster diyelim. Tüm masaüstü öğeleri gelecektir. Bu bilgi tamamsa asıl konumuza geçelim. 

Masaüstünde -boş alanda- fare ile sağ klik yaparak açılan panelde Kişiselleştir diyoruz. Devamında açılan pencere Temalar sekmesini seçerek “Masaüstü Simge Ayarlarını” seçiyoruz. Açılan panelde masaüstü simgelerinden (kırmızı kare içindeki alanda) istediğimiz simgelerin yanındaki kutucukları seçip sırasıyla Uygula ve Tamam diyoruz. İşlemimiz bu şekilde tamam. Masaüstü simgelerimiz geri gelmiş olacaktır.  

Yorum yapmak için tıklayın.

"Yorum Yazın"

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı