Bilgi

Windows 10 Sürüm 2004 Orijinal .ISO Nasıl İndirilir?


Herkese Merhaba. Bu yazımızda doğrudan Microsoft’un resmi sitesinden tamamen orijinal ve şu an itibariyle (Haziran 2020) en son versiyon olan 2004 sürüm Windows 10 Home, Home Single Language, Education, Pro, Pro Education ve Pro for Workstation işletim sistemlerini tek bir .ISO dosyası halinde bilgisayarınıza nasıl indireceğinizi kısaca anlatacağım. İndirdiğiniz bu Windows 10 .ISO dosyasını bir USB belleğe Rufus programı yardımı ile yazdırarak bilgisayarınıza format atabilirsiniz.

Konumuza geçmeden önce kısa bir bilgi vereyim. Windows 10 işletim sistemi piyasaya versiyon, kod adı, pazarlama adı veya diğer adıyla güncelleme adı, buil numarası şeklinde yayınlanıyor. Şu anda en son çıkan sürümü 20H1 kod adıyla çıkan ve 2020 Mayıs güncellemesi olarak sunulan 2004 versiyonu oluyor.

Bilgisayarınızda hangi sürüm işletim sistemi olduğunu öğrenmek için Windows+R tuşuna bastıktan sonra gelen pencereye winver yazıp enter yaparak öğrenebilirsiniz.

Hazırsanız en son sürüm olan 2004 versiyon Windows 10 işletim sistemini nasıl indireceğinizi gösterelim.  İlk olarak Google arama sayfasına Windows 10 İndirme yazalım ve gelen ilk siteyi (Windows 10 Disk Görüntüsünü (ISO Dosyası) İndir – Microsoft) klikleyelim.

Gelen pencerede eğer doğrudan “Aracı Şimdi İndirin” seçeneği ile Windows 10‘u indirirseniz sadece Windows 10 Home seçeneği inecektir. Windows 10 Home, Home Single Language, Education, Pro, Pro Education ve Pro for Workstation işletim sistemlerini tek bir .ISO dosyası halinde indirmek istiyorsanız klavyeden F12 tuşuna basalım. Açılan panelden tablet/telefon simgesine dokunalım ve sayfayı yenilemek için F5 tuşuna basalım.

F5 tuşuna bastıktan sonra sayfa görünümü değişecektir. Hemen iPad saçeneğini seçip sürüm olarak Windows 10 deyip “onayla” diyoruz. Ardından ürün dilini Türkçe yapıp tekrar “onayla” diyoruz.

Son olarak kaç bit indirmek istiyorsanız onu seçin. Böylece Windows 10 .ISO dosyası şeklinde bilgisayarınıza inecektir. Not: Eğer bilgisayarınızda 4GB altında RAM varsa 32 bit, eğer 4 GB veya üzerinde RAM varsa 64 bit işletim sistemini indirin.

Yorum yapmak için tıklayın.

"Yorum Yazın"

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı