Windows 10

Windows 10 Yeni Kullanıcı Hesabı Yapma


Farklı yöntemlerle Windows 10’da kullanıcı hesabı tanımlamak mümkün. Burada oldukça kısa bir şekilde -standart yöntemle- “Windows 10’da Yeni Kullanıcı Hesabı Yapma” işlemini anlatacağım. Bunun için öncelikle “Başlat” kısmından “Ayarlar > Hesaplar” sekmesini seçiyoruz.

Açılan pencereden “Aile ve Diğer Kişiler” sekmesini seçerek yan kısımdan “Bu bilgisayara Başka Birini Ekle” diyoruz. Açılan panelde “Bu kişinin oturum açma bilgilerine sahip değilim” seçeneğini seçiyoruz. Eğer Microsoft (msn, Hotmail) hesabı veya telefon ile kullanıcı hesabı oluşturmak isterseniz yukarıdaki alana bilgilerinizi girerek yeni kullanıcı oluşturabilirsiniz. Ancak telefonda problem olması veya hesabınızın çalınma riskine karşı gösterdiğim standart kullanıcı hesabı oluşturmanızı tavsiye ediyorum.

Devamında “Microsoft hesabı olmayan olmayan bir kullanıcı hesabı ekleyin” diyoruz ve gelen pencerede oluşturmak istediğiniz kullanıcıya bir isim verip “İleri” diyoruz ve kullanıcı hesabımız oluşturulmuş oluyor. Dilerseniz bu kısımda bir parola verebilirsiniz.  Parola belirlediğinizde parolanızı unutmanıza karşı bazı güvenlik sorularını belirlemeniz gerekiyor. İşlemimiz bu kadar.

1 Yorum

"Yorum Yazın"

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı