Bilgi

Windows 10 Yükseltme Nasıl Kaldırılır?


Herkese Merhaba! Windows 10 Yükseltmesinden kurtulmanın en önemli yolu bu güncelleştirmeden kurtulmak. Tabi Windows ısrarla Windows 10’a yükseltmek için sürekli bilgisayarın açılışında veya herhangi bir işlem zamanında Windows 10’u alın diye uyarıda bulunuyor.

Bu gerçekten rahatsız edici bir durum!

Sabahtan akşama günde 10 kez illa Windows 10’a geçin uyarısı alınca insanın Windows 10 geçme isteğide kalmıyor. Şimdi sizlere basit bir şekilde Windows 10 Yükseltme Nasıl Kaldırılır? sorusuna cevap vereceğim.

“Windows 10’u alın” uyarısı ya da diğer adıysa GWX uygulaması KB3035583 güncelleştirmesi ile gelmektedir. İlk yapacağınız işlem öncelikle güncelleştirmeleri kapatmak. Bunun için sırasıyla;

1- Denetim Masası >>> Sistem ve Güvenlik >>> Windows Update >>> Ayarları Değiştir kısmından aşağıdaki gibi güncelleştirmeleri kapatmak. Böylece sonradan gelebilecek güncelleştirmeleri kapatıyoruz.

güncelleştirmeleri kapatma

2. Bu aşamada ise Denetim Masası >>> Programlar Ekle/Kaldır >>> Yüklenen güncellemeleri göster seçeneklerinden açılan pencerede aşağıdaki gibi takip ediniz KB3035583 yazan güncelleştirmeyi buluyoruz ve üzerine sağ klik yapıp kaldır diyoruz.

kb3035583

İşlemimiz tamadır.

Bu makalede Windows 7 ya da Windows 8.0/Windows 8.1 bilgisayarınızda çıkan “Windows 10’u edinin” yada “Windows 10’a yükseltin”uyarısını (GWX uygulamasını) kaldırmak için neler yapılabileceğine dair bilgi verildi. Herhangi bir sorunuz varsa yorum kısmından bize ulaşabilirsiniz.

Bol güneşli günler. Selametle.

Yorum yapmak için tıklayın.

"Yorum Yazın"

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı