Bilgi

Windows 10’da Bilgisayar Açılış Sesini Açma!


Herkese Merhaba. Bu yazımızda Windows 10’da bilgisayar açılış sesini nasıl ayarlayacağınızı kısaca anlatacağım. Bildiğiniz veya henüz öğreneceğiniz üzere tüm Windows sürümlerinden bilgisayarı açtığınızda veya yeniden başlattığınızda Windows açılış sesini duyarız.  Ancak bu ses Windows 10 için varsayılan olarak kapalı durumdadır. Şimdi göstereceğim basit yöntemle kısa sürede bu sesi aktif hale getirebilirsiniz. Öncelikle Windows açılış sesleri için buradan (tıkla) verdiğim bağlantıya giderek bilgisayar açılış seslerini dinleyebilirsiniz.

Şimdi Windows 10‘da bilgisayar açılış sesini açmak için iki yöntemimiz bulunuyor.

İlk yöntemimizde masaüstünde iken fare ile sağ klik yapıp “Kişiselleştir” diyoruz. Gelen pencerede sol kısımdaki panelde “Temalar” sekmesini seçiyoruz ve ardından Sesler (Windows Varsayılanı) sekmesini seçtiğimizde karşımıza çıkan pencereden “Windows Başlangıç Sesini Çal” seçeneğini aktif hale getirip “Uygula” ve “Tamam” diyoruz. Böylece işlemimiz tamamlanmış oluyor.

Bu işleme farklı bir şekilde Denetim Masası | Donanım ve Ses | Ses seçeneklerini takip ediyoruz, devamında gelen pencerede “Ses Efekti” sekmesinden Windows Başlangıç Sesini Çal” seçeneğini aktif hale getirip “Uygula” ve “Tamam” diyoruz. Böylece işlemimiz tamamlanmış oluyor. Bundan sonra bilgisayarı açtığımızda Windows açılış sesini duymuş olacağız.

Ayrıca konuyu uygulamalı olarak öğrenmek isteyenler aşağıdaki videoyu izleyebilirler. Herhangi bir sorunuz varsa yorum kısmından sormayı unutmayınız.

Yorum yapmak için tıklayın.

"Yorum Yazın"

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı