Windows 10

Windows 10’da “God Mode” Nasıl Etkinleştirilir?


Windows 10’da Denetim Masası özelliklerinin tamamını tek bir kısayol simgesinde ve doğrudan masaüstünüzde listelenmesini ister misiniz? Eğer cevabınız evet ise bu makalemizde yer alan işlemleri yada videoyu izleyerek “God Mode” özelliğini etkin hale getirebilirsiniz.

İlk olarak Windows 7‘de ortaya çıkan GodMode (bir başka deyişle “Tanrı Modu”), işletim sisteminin derinliklerine inip, onu kontrol altına almanıza izin veriyordu. Bazı kullanıcılar tarafından “Süper Yönetici Modu” veya “Jedi Mode” olarak da adlandırılan bu klasörü, Windows 10‘da da oluşturabiliyorsunuz.

God Mode -yada diğer adıyla Tanrı Modu– olarak adlandırılan bu özellik, temel Windows işlevlerini doğrudan masaüstünüze koymak için çok tasarlanmış bir özellik. Aşağıda Windows 10’da God Mode Nasıl Etkinleştirilir? videosunda, normalde aktif olarak masaüstünde yer almayan God Mode Windows 10 özelliğini nasıl etkinleştireceğinizi göstereceğiz. Windows güncellenmeye ve gelişmeye devam ettikçe, kontrol ayarlarını değiştirme, bölümleri biçimlendirme ve aygıtları bağlama gibi birçok sistemsel eylemi yeni ana ayarlar menüsüne taşınmıştır. Ancak geleneksel Kontrol Paneli hala mevcuttur ve birçok kullanıcının bu ve diğer ayarları değiştirmesi için denenmiş ve gerçek bir yöntemdir.

Windows 10’da “God Mode” Etkinleştirme

Windows 10‘da God Mode‘u etkin hale getirmek için yapmanız gereken oldukça kolay. Öncelikle masaüstüne sağ tıklayarak açılan menüden “Yeni”, ardından “Klasör” seçeneklerine klikleyin.

Yeni oluşturduğunuz klasörün adını God Mode.{ED7BA470-8E54-465E-825C-99712043E01C} olarak değiştirin ve Enter‘a basın. Bunun ardından klasörün simgesi, sistem ayarlarını temsil eden bir simgeyle değişecek. Simgenin üzerine çift tıkladığınızda ise gizli ayarlara ulaşabileceksiniz.

Windows 10, God Mode yoluyla şu an itibariyle yaklaşık 250 ayar sunuyor. Bilgisayarınızda yüklü olan araçlara göre ayarların sayısı, çok daha fazla olabilir. Klasörün masaüstünüzde görünmesini istemiyotrsanız, bunun yerine görev çubuğunda sabitleyebilir veya başlat menüsünde de gösterebilirsiniz.

Windows 10’da “God Mode” Etkinleştirme Kodu: GodMode.{ED7BA470-8E54-465E-825C-99712043E01C}

1 Yorum

1 Yorum

  1. Fatih Gürbüz

    30 Kasım 2022 at 08:50

    Bro bunların neresi gizli ayar? boşa okutma beni

"Yorum Yazın"

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı