Bilgi

WordPress 5.0 Eski Yazı Düzenleyicisine Çevirme


İnternet dünyasının en popüler içerik yönetim sistemi olan WordPress, Küba’lı caz sanatçısı olan Bebo Valdés onuruna “Bebo” adını verdiği 5.versiyonunu yayınladı. Ancak içerik oluşturmak isteyenlerin karşısına karmaşık bir ekran gelince kullanıcılar tarafından birçok şikayeti beraberinde getirdi diyebilirim. Eğer eski içerik oluşturma sayfasını tekrar kullanmak istiyorsanız “Klasik Düzenleyici” eklentisini kullanabilirsiniz.

Buradan (tıkla) “Klasik Düzenleyici” eklentisini bilgisayarınıza indirin. Ardından Eklentiler > Yeni Ekle kısmına gelerek indirdiğiniz  “Klasik Düzenleyici” eklentisini yükleyip etkinleştirin. Otomatik olarak WordPress eski içerik oluşturma sayfasını kullanabilirsiniz.

Eğer tekrar son güncel halini kullanmak isterseniz eklentiyi devre dışı bırakabilir veya admin panelde Ayarlar > Yazma kısmına gelerek Block Editor‘u seçebilirsiniz.

Eklentinin kurulumu ve etkinleştirilmesi ile birlikte içerik oluşturma kısmı aşağıdaki gibi görünecektir. WordPress yaptığı resmi açıklamada klasik editöre 2021 yılına kadar destek vereceklerini açıkladığını ayrıca belirtelim.

Yorum yapmak için tıklayın.

"Yorum Yazın"

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı