Bilgi

WordPress Sayfaya Kod Ekleme Eklentisi


Özellikle WordPress Web Sitesi olanların olmazsa olmazlarından bir taneside  Sayfaya Kod Ekleme Eklentisi olduğunu söyleyebilirim. Tabi kod ile uğraşanlar için biçilmiş kaftan. En çok kullanılan ve tavsiye edilen WordPress Kod Ekleme Eklentisi SyntaxHighlighter Evolved. Kullanımı oldukça kolay ve basit bir arayüzü var. Buradaki linkten bilgisayarınıza indirip Eklentiler Yeni ekle kısmından yükleyip aktif hale getiriyorsunuz. Ardından Admin panelinizin Ayarlar kısmından veya Eklentinin Setting yazan kısmında beğendiğiniz kod temasını seçiyorsunuz.

Ayarlar kısmında kaydet dediğiniz hemen altta seçtiğiniz temaya ait önizleme geliyor. Artık görünüm tamamen size kalmış dilediğiniz gibi seçebilirsiniz. Ben şahsen aşağıdaki gibi yaptım.

SyntaxHighlighter Ayarlari

SyntaxHighlighter

Gelgelelm sayfaya nasıl kod ekleyeceğiniz sayfaya kod eklemek için kodunuzu alttaki gibi yapabilirsiniz. Böylece istediğiniz gibi kod eklenecek. Sorusu olan?

kod-ekleme

Ayrıca wordpress web sitenizi dahada hızlandırmak için burayı inceleyebilirsiniz. Oldukça faydalı bir makale olduğunu düşünüyorum.

9 Yorum

9 Yorum

 1. Nebi Kara

  28 Ağustos 2016 at 21:54

  Şahane bir eklenti ve anlatım. Yazını inceledikten sonra bu eklentiyi kullanmaya karar verdim. Çok Teşekkürler Cüney! 🙂

 2. Mert

  4 Ekim 2016 at 21:49

  Peki sayfaya nasıl yapıcam onuda söylersen?

 3. Emirhan

  9 Aralık 2016 at 21:51

  kurdum. Nasıl kullanıcam?

 4. mehmet

  9 Ağustos 2017 at 20:21

  ben bunu kurdum ama nasıl konsolu acıcam o kodların arasına nasıl kod eklıcem onu bulamadım daha acık anlatsaydınız keske

 5. cengiz

  18 Aralık 2019 at 00:41

  ARKADAŞLAR SADECE RENKLİ YAPIYOR YAZILAN KODU DİĞER İNTERNET SİTELERİNDE YAZIYOR BU ARKADAŞ NİYE BÖYEL BİR ŞEY YAZMIŞ ANLAMADIM YA DENEMEMİŞ YA DA KANDIRIYOR

 6. Hakkı

  6 Ekim 2020 at 14:03

  Şahane bir eklenti, ince detayına kadar anlatmışsınız teşekkürler.

"Yorum Yazın"

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı