Bilgi

Yandex Nasıl Kaldırılır? Kesin Çözüm


Herkese Merhaba, Eminim sizlerde bu yandex belasından muzdaripsiniz. Tabi bir çok sitede Yandex Nasıl Kaldırılır? sorusu ile ilgili binlerce çözüm yolu anlatılmış. Bir çoğu aslında konu ile tamamen ilgisiz. Ama ben sizlere kısaca deneyimlerime dayanarak yandexi tamamen bilgisayarınızdan nasıl kaldıracağınıza dair bilgi vermeye çalışacağım.

Öncelikli olarak yandec bilgisayarınıza nasıl yükleniyor? buna cevap vereyim. Efenim yandex zımbırtısı! çoğunlukla program yüklerken  veya genelllikle bir siteye gittiğinizde (çoğunlukla oyun siteleri) yalnışlıkla karşınıza çıkan bir yazılımı onaylamanızla bilgisayarınıza bulaşıyor. Ve bu öyle bir şey ki gerçekten farkettirmeden kurulabiliyor. Zaten yandex şirketi bunun için milyar dolar para harcıyor :))

1- Başlat >>> Denetim Masası >>> Program Kaldır >>> Sağ üstteki arama kısmına Yandex yazın ve çıkan tüm Yandex veya Yandex Element yazanları kaldırın! Bu işlem tamamsa diğer adıma geçelim.

2- Burası önemli! Google Chrome’ye  chrome://version yazıp ENTER yapın! Profil yolu yazan yerdeki Chromeye kadar olan kısmı KOPYALA ve Bilgisayarımı açtıktan sonra gösterdiğim yere yapıştırın. Ardından Google Chrome pencerelerinin TAMAMINI kapatın! Ve ardında USER DATA yazan kısmı SİLİN! (Google Chrome sayfalarını kapatmayı unutmayın! Yoksa izin vermez)

google chrome temizleme

3- Google Chrome’nin üzerine gelin SAĞ KLİK yapıp ÖZELLİKLER deyin! Ve aşağıdaki gibi düzeltin (Seçtiğim Alan)

yandex silme

4- İnternet EXPLORER kullanıcıları aynı şekilde üzerine gelin SAĞ KLİK yapıp ÖZELLİKLER deyin! Ve aşağıdaki gibi düzeltin (Seçtiğim Alan)

explorer yandex kaldırma

5- Internet Explorer için sayfa açın SAĞ ÜSTTEKİ anahtar kısmından İnternet Seçeneklerini seçip SIRASIYLA! Gelişmiş kısmına gelin ve SIFIRLA deyin. Ardından sayfaları tamamen kapatın.

explorer sıfırlama

6- Tekrar İnternet Explorer sayfasını açıp kırmızı kare içindeki YANDEX yazan kısmı (varsa) www.google.com ile değiştirin.

internet explorer anasayfa yapma

7- Başlat >>> Çalıştır >> regedit yazıp >>> ENTER yapın. Açılan pencerede DÜZEN kısmından BUL kısmını seçin ve buraya start page yazıp ENTER yapın. Kısa bir süre sonra açılan pencerede aşağıdaki gibi bir görünüm olacak! Hepsini üzerini klikleyerek http://www.google.com ile değiştirin.

yandex tamamen kaldırma

8- Tekrar (İsteğe Bağlı- Bazı bilgisayarlarda olmayabilir) Başlat >>> Çalıştır >> regedit yazıp >>> ENTER yapın. HKEY_CURRENT_USER >>> SOFTWARE >>> Policies >>> Microsoft >>> Internet Explorer >>> Control Panel kısmına geldiğinizde sağ taraftaki Homepage yazan yeri klikleyin.  Ardından değiştiri seçip 1 olan değeri 0 olacak şekilde değiştirin. Pencereyi kapatın.

9- Başlat >>> Çalıştır >> regedit yazıp >>> ENTER yapın. Açılan pencerede DÜZEN kısmından BUL kısmını seçin ve buraya yandex yazıp ENTER yapın. Kısa bir süre sonra açılan pencerede sağda çıkan yandexleri silin! Şimdi tarayıcılarınızı deneyin! Eğer hala gitmediyse! O zaman 7. Maddeye geçin! 

10- ADWCLEANER Adlı programı indirin. SCAN Yaptıktan sonra CLEAN Yapın! Bu arka plandaki tüm yandex ve yandex toolbarları silecektir. Not: İşleminiz bittikten sonra programı bilgisayarınızdan kaldırın.

Bu işlemlerden sonra YANDEX %99 Silinecektir!….

Bu makale faydalı olduysa lütfen yorum yazmayı ihmal etmeyiniz… Emek var :))

Kaynak: Link

2 Yorum

2 Yorum

  1. Murat

    13 Kasım 2017 at 19:40

    Allah razi olsun. Kac aydir silemiyodum. Artik silindi. Cok sagol.

  2. aslı

    5 Aralık 2020 at 12:42

    Silindi ,Çok teşekkürler:)

"Yorum Yazın"

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı