Bilgi

YouTuber “Kozmik Karınca” Kimdir?


Herkese Merhaba. Bu yazımızda Türkiye’nin efsanevi bilgisayar oyuncusu YouTuber Kozmik Karınca hakkında biraz bilgi vermek istiyorum. YouTube kanalına baktığımızda hali hazırda 894.629 abonesi bulunan bu oyuncuyu tanımamak artık mümkün değil. Eski videoları -geçmişte- pek izlenmemiş olsa da kendisini “PUBG Mobile” ve “PUBG PC” oyunlarındaki başarısı nedeniyle bir hayran kitlesi oluşturmuş. Son zamanlarda yayınladığı videolarındaki izlenme sayısında ki artış bir çok kişinin dikkatini çekiyor. PUBG Mobile videolarını ilk izlediğimde “kesinlikle hile yapıyor” izlenimine kapıldım ancak farklı videolarını izleyince “yok hayır, adam yetenekli aga!” dedirttiğini söyleyeyim. Aslında Kozmik Karınca gibi PUBG gibi Battle Royale tarzı oyun sunan birçok YouTuber bulunuyor. Kozmik Karınca ilk artısı aslında ilgi çeken diyaloğu olduğunu söyleyebilirim. İzleyince kesinlikle sıkmıyor. İkinci artısı ise kuşkusuz oyunlardaki profesyonel oynayışı olduğu görüyoruz. İlk videosunu 13 Mart 2017’de yayınlamış ve geçen tam 2 yıl içerisinde neredeyse dünyanın en ünlü oyuncu Yotuber’ları arasına girmiş. Bu başarı elbette küçümsenmeyecek ölçekte büyük bir emeğin sonucu olduğunu belirtelim.

YouTube kanalının hakkında kısmında kanalını/kendisini kısaca şöyle özetlemiş. “Merhaba ben Kozmik Karınca. Kanalımda her gün yeni bir video ile karşınızda olacağım. Bazen saplantılı bir şekilde oynadığım oyunların serilerini, bazen ise kuytu köşede kalmış, fark edilmemiş ve değeri bilinmemiş oyunları göreceksiniz kanalımda. Eski ya da yeni, grafikleri iyi ya da kötü hiç fark etmez, eğlenceli ve düşünülmüş kısaca kaliteli bulduğum oyunları oynayacağım. Esas amaç oynadığım oyunlardan keyif almak ve bunu sizlerle paylaşmaktır. Yani sinir stres yapmam (belki arada bir:) Eğer kaybetmeye tahammülün yok ise yanlış yerdesin demektir. İyi oyunlar.”

Mekanik Grubu

Kozmik Karınca’nın asıl adı Cem. Bunu Steam Community hesabındaki üyelik adından ve oyun oynarken arkadaşının kendisine “Cem” diye seslenişinden biliyoruz. Zaten yorum kısımlarını okursanız herkesin “Cem Abi” diye yazdığını göreceksiniz. Kozmik Karınca’nın soyadı, yaşı ve diğer bilgileri için Google‘ı kurcaladığımızda karşımıza ilginç bir şekilde 2011 yılında kurulan Mekanik adlı müzik grubu çıkıyor. Cem Ceyhan (Cem Abi) bir zamanlar Mekanik adlı müzik grubunda 2015 yılına kadar Gitarist/Geri Vokal olarak yer aldığını görüyoruz. Mekanik Grubu ile ilgili detaylı bilgilere buradan (tıkla) ulaşabilirsiniz.

Mekanik Grubu; 2011 yılında Caner Öner ve Cem Ceyhan tarafından İstanbul’da kuruldu. 2012 yılında çıkan “Kitlesel Depresyon” adlı self albümleriyle thrash metal dinleyicisinin beğenisini kazandılar. Thrash sound severlerin beğenisini kazanan grup, isyan dolu söylemlerini bu tarz içinde zor olmasına karşın, Türkçe sözlerle ifade ettiler. Yurtiçi ve yurt dışı “metal medya”da haber ve röportajlarıyla yer aldılar. Dünya thrash metal devlerinden Testament ile aynı sahneyi paylaştılar.

Kozmik Karınca‘nın diğer sosyal medya hesapları için aşağıdaki bağlantıları kullanabilirsiniz.

Yorum yapmak için tıklayın.

"Yorum Yazın"

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı