Bilgi

Osman Hamdi Bey Tabloları/Eserleri


Çocuklarda Ağız Ve Diş Sağlığının Önemi Nedir?

Çocuklarda diş çıkmasının bittiği 2 yaşından itibaren diş fırçalama alışkanlığı kazandırılmalıdır. Diş fırçalama alışkanlığı kazandırılacağı zaman öncelikle çocuğunuza uygun, yumuşak uçlu diş fırçası alınız. Çocuk diş Doktoru İzmir Düzenli olarak en az günde 2 kere sadece suyla fırçalamaya alıştırınız. Ardından 3 veya 4 yaşına geldiğinde ise çocuklara özel diş macunlarından, doğal içerikli olanlardan tercih ederek kullanınız ve diş fırçalama alışkanlığını düzenli olarak fırçalatarak kazandırınız. Eğer diş bakımına önem verilmez ise, haddinden fazla şeker ve şekerli gıdalar yenirse çocuklarda diş sorunları çok erken yaşlarda başlar. Diş çürümesi, diş ve diş etlerinde iltihaplanmalar, bazı doğuştan gelen dişlerde eğrilik gibi sorunlar meydana gelmektedir. Çocuğunuzda herhangi bir diş sorunu yaşandığında çocuk diş doktoru olan ortodonti bölümüne geç kalmadan götürerek muayene olmasını sağlayınız.

Çocuk Diş Teli İzmir

Diş çıkarma dönemlerinde bazı çocukların dişleri eğri veya üst üste çıkmaktadır. Bunu fark ettiğiniz ilk anda vakit kaybetmeden İzmir Ortodonti diş doktoru veya çocuk diş doktorlarına ulaşarak gerekli tedavinin yapılmasını sağlayınız. Diş teli çocuğunuzun ağzındaki eğri veya üst üste olan dişlerin düzeltilmesine, yamukluğun son bulmasına yardımcı olarak ağız diş sağlığını olumlu yönde değiştirmektedir. Diş teli konusunda dişçi tercih edeceğiniz zaman çocuk diş doktoru konusunda uzman ekibimizin ve son teknoloji cihazlarımızın bulunduğu kliniğimize gelerek gerekli tedaviyi başlatabilirsiniz.

İmplant Diş İzmir

Çocuklarda yaşanan bazı diş problemleri implant diş işlemlerini gerektirmektedir. Çocuklarınızın diş sağlığını kontrol altında tutmak ve anında, ilerlemeden müdahale edilebilmesini sağlayabilmek amacı ile mutlaka 6 ayda bir çocuk diş doktorlarına kontrole götürünüz. Çocuklar diş çıkarma dönemlerinde çeşitli sebeplerden ötürü yamuk diş çıkarabilirler. Dişler olması gerektiği yerden başka bir alanda veya aynı yerde eğri şekilde çıkmaktadır. Bu sorunu halletmek için diş doktorları yamuk diş düzeltme operasyonu yaparak sorunu kısa sürede halletmekte ve yamuk dişleri kısa süren bazı işlemler sonucunda düzeltmektedir. Diş teli takılması, yamuk diş düzeltmesi ve çocukların diş sağlığı ile ilgili tüm tedavileri kliniğimizde bulunan uzman diş doktorları tarafından güvenle alabilirsiniz. İzmir İmplant Kliniğimize gelerek çocuğunuzun diş sağlığı hakkında bilgi alabilir veya mevcut olan diş sorununu kısa sürede etkili bir şekilde tedavi ettirebilirsiniz.

İzmir Tabela

Yorum Yapınız!

Yorum Bırakın!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

To Top