Bilgi

System Volume Information | Recycle.bin Nedir? Nasıl Silinir?


Herhangi bir taşınabilir Harddisk veya D:/ Sürücünüzde rasyabileceğiniz System Volume Information ve Recycle.bin klasörlerini bir çok kişi ya silmeye kalkışıyor yada virüs diye panikliyor. Şimdi sizlere  System Volume Information ve Recycle.bin klasörleri konusunda bilgi vermeye çalışayım.

System Volume Information ve Recycle.bin (1)

Birincisi  System Volume Information ve Recycle.bin bir virüs değil. Bir çok yerde virüstür,virüslerin kol gezdiği bir alandır gibisinden yazılar yazılmış. Efenim bu sistem kendisi üretir. Yani kullandığınız işletim sistemi bir şekilde bu klasörleri oluşturur.   System Volume Information kullandığınız harddiske ait bilgeri içerir ve Recycle.bin ise aslında geri dönüşüm kutusudur ve buna iat bilgileri içerir.

Napsanız silinmez 🙂 Yani Unlocker alıp silin gene orda bir yerde durur. Bu nedenle silmeye çalışmanız beyhude. Yapacağınız işlem sadece gizlemektir. Bunun için hemen sol sütte DÜZENLE yazan yeri bulun. Klasör ve Arama seçeneklerini klikleyin.

System Volume Information ve Recycle.bin (2)

Açılan pencerede GÖRÜNÜM sekmesine gelip Gizli dosya, klasör ve sürücüleri gösterme seçeneğini seçip UYGULA deyin. İşlem bu kadar. Tamamen yok oldu.

System Volume Information ve Recycle.bin (3)

Yorum Yap

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

To Top