Bilgi

100-300 TL En İyi Modem Tavsiyesi


Bu yazımızda kısaca 100-250 TL arasında alınabilecek en iyi ve en uygun “Modem Tavsiyesi” konusunda bilgi vermeye çalışacağım. Bir modem satın almaya karar verdiğinizde beklentinizi karşılayacak türde bir modem almanız için modem ile ilgili az-biraz teknik detayları bilmenizde fayda var. Özellikle modemlerin üzerinde yer alan Mbps kavramının modemin gücü hakkında net bilgi vermeyeceğini bilmeniz gerekiyor. Mbps modemin saniyedeki aktarım hızı ile ilgilidir. Hizmet aldığınız firmanın size sağladığı erişim hızı neyse o hızda interneti kullanmaya devam edersiniz. Standart olarak bir çok kullanıcı 8 Mbps, 16 Mbps, 24 Mbps, 35 Mbps veya 50 Mbps hızlarında paketlere sahiptir. Siz 300, 600 veya 1200 Mbps hızına sahip olan bir modem aldığınızda hızınız bu hızlara erişme. Örneğin hizmet aldığınız firma size 24 Mbps tahsis etmişse hızınız aynen devam eder. Bir modemdeki en önemli konu elbetteki ne kadar uzağa yayın yaptığıdır. İşte bu özellik modemin detaylarında gizlidir. Bu ayrıntılar ise altta vermiş olduğum teknik özelliklere bağlı olarak değişir.

 • Çıkış (İletim) Gücü: Örnek |<20dBm(EIRP)
 • Kablosuz Standartlar: Örneğin | IEEE 802.11n, 802.11g, 802.11b
 • Frekans: Örneğin | 400-2.4835GHz

Kısaca bir modemin ne kadar güçlü olduğunu anlamak için çıkış gücü, kablosuz standartlar ve frekans ile ilgili bir konudur. Bu teknolojiler ne kadar güçlü ise elbette modemin fiyatı o derece artıyor. Fiyat her 50-100 TL oynadığında modemin sahip olduğu iletim teknolojisi güçleniyor diyebiliriz.

Şimdi size piyasada en çok tercih edilen, en çok kullanılan ve en uygun modem seçenekleri listeleyelim.

1- TP-Link TD-W8961N 300Mbps ADSL2 + Modem/Router

Piyasada fiyatı yaklaşık 100 TL civarında olan bu modem hali-hazırda en çok tercih edilen fiyatı en uygun olan modem türü. Bireysel kullanım için tavsiye niteliğinde olan bu modemden bir duvar sonrası daha fazla çekim gücü beklemek biraz hata olur. Nihayetinde fiyat ve performans düşünüldüğünde en iyi modem seçenekleri arasında yer alıyor.

2- Asus DSL-N16 300Mbps Modem/Router

EWAN, VPN, Ebeveyn Kontrolü Destekli,VDSL,ADSL, Fiber özelliğinde bu modem 200 TL civarında bulabilirsiniz.  Kalite konusunda Asus’un üretmiş olduğu modemler gerçekten çok iyi çekim gücüne sahip. Bütçesi yeterli durumda olanlar için oldukça ideal özellikte bir modem. Her türlü internet bağlantısı ile çalışan bu modem DSL-N16, ADSL2, ADSL2+, ADSL ve VDSL de dahil olmak üzere tüm genel DSL bağlantı türlerini destekliyor. DSL-N16 ile ayrı ayrı üç adet kablosuz ağ oluşturabiliyorsunuz. Mesela misafirlerinize ayrı bir kablosuz bir ağ oluşturabilir, ağınızdaki özel bilgilerinize erişmelerini engel olabilirsiniz. Üstelik oluşturduğunuz bu ağda açılacak oturumların süresini de belirleyebiliyorsunuz.

3- TP-LINK TD-W9970 300Mbps Modem

Fiber Modem/Router,EWAN, VPN, Ebeveyn Kontrolü, VDSL, ADSL2+, USB port özelliğinde ki bu modem TP-LINK tercihinde bulunacaklar için en ideal modem. 2.4 GHz bandı üzerinden 300 Mbps kablosuz bağlantı hızları ile kesintisiz HD video yayınları, online oyunlar ve diğer yoğun bant genişliği uygulamaları için mükemmel bir seçim olduğunu belirtelim. TD-W9970’in çok fonksiyonlu USB 2.0 portu ile evde, işyerinde ağ üzerinde yazıcı, belge, dosya ve medya paylaşımı yapabilir, ayrıca FTP sunucu fonksiyonu ile Internet üzerinden dosyalarınıza ulaşabiliyorsunuz.

4- Tenda V300 4Port WiFi-N 300Mbps VDSL Modem

Oldukça adını yeni yeni kabul ettirmeye başlayan TENDA modemler artık listelerde en üst sıralarada görmeye başladık. Kaliteli ve yeni teknolojilere sahip bu modem markasını 150 TL bütçesi olanlar için uygun seçenekte.

5- Asus DSL-N17U ADSL Modem

Eğer bütçeniz yeterli ise 300 TL’ye alınabilecek en mükemmel modem. Hep çekim gücü hemde performansı ile işyerinde, evde, ofiste her yerde kullanabilirsiniz. DSL-N16U Modemin bir tık üzerinde. Bu modemin akla gelmeyecek bir çok özelliğe sahip.

2 Yorum

2 Yorum

 1. Sercan

  16 Mart 2018 at 13:59

  Ben türknete geçtim ve bir vdsl modem almam gerekti internette satılan TP-Link TD-W9977 300 MBps Wireless Gigabit VDSL/ADSL Modem Router 280 lriya aldım ve aldığıma pişman oldum wifi de istenilen hıza ulaşamıyorum ve eski airties adsl modem evin her yerinde çekerken bu modem belli noktalarda çekebiliyor size tavsiye alacaksanız iyisini alın sonra pişmanlık fayda vermez ben şimdi aldığım tp link modemini iade ettim Asus DSL-N17U ADSL Modem alacağım lütfen bu yorumu dikkate alınız benim çektiğim sıkıntıları çekmeyiniz.

  • Cüneyt Çağala

   21 Mart 2018 at 06:38

   Asus DSL-N17U ADSL Modem güzel bir tercih sizi pişman etmeyeceğini düşünüyorum. TP-Link konusundaki şikayetinizde kesinlikle haklısınız. Airtiese göre çekim alanı çok dar.

"Yorum Yazın"

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı