Bilgi

+5 En İyi Ankastre Set Tavsiyesi 2021 | Hangi Ankastre Set Almalıyım?


Ankastre setler, günümüz mutfaklarının vazgeçilmez unsurlarıdır. Gerek mutfakta yer kaplamayan pratik özellikleriyle, gerekse ortama adapte olmuş şekilleriyle estetik bir hava oluşturan ankastre setler, ev veya iş donanımlarındaki bütün gömülü uygulamalara denilmektedir. Fakat günümüzde ankastre set kavramı 3’lü olarak ocak, fırın ve davlumbaz için kullanılmaktadır. Tabi bazı markalar kahve makinesi, buzdolabı, bulaşık makinesi gibi eklemeler yapabilmektedir. Bunun için set almadan önce set içeriğini detaylı bir şekilde incelemenizde fayda var.

Bir diğer nokta ise alacağınız setin renk açısından mutfağınızla uyumlu olmasına dikkat etmelisiniz. Ankastre set içerisindeki ürünler mutfakta en sık kullanılan araçlar olduğu için kullanım sonrasında hızla kirlenmektedirler. Bunun nedenle ankastre set satın almadan önce kolay temizlenebilir olmasına dikkat etmelisiniz. Örneğin; cam yüzeyli ankastre setler daha kolay temizlenmektedir ya da filtresi kolayca çıkartılabilen davlumbazlar temizleme işlemlerini oldukça daha pratik hale getirebilmektedir. Temizlik sırasında size zorluk çıkaran bir ankastre türü set sizi epey yoracağını unutmayın. Ankastre set fiyatları oldukça değişken ve yerine göre oldukça da pahalı olabiliyor, bu nedenle uzun yıllar kullanabileceğiniz kaliteli bir set tercih etmelisiniz. Gerek kendiniz araştırarak, ürünü görerek ve ankastre tavsiyelerine bakarak uygun bir değerlendirme yapabilirsiniz.

Ankastre set alırken diğer bir en önemli ilk kriter satış sonrası verilen teknik destek yani yaygın servis ağı olmalıdır. İkinci kriter ise enerji tüketiminin az olması. Bu teknik özelliğin ihmal edilmemesi gerekli. Zira elektrik fiyatları ve enerji tasarrufu günümüzde çok önemli ikili olarak hayatımızda yerini alıyor.  Üçüncü kriterimiz ise; setler farklı tasarım ve renklerden oluşur. Rekabetin artması tasarım ve renk seçeneklerinin de artmasına neden olmuştur.

Yine seti oluşturan ürünlerin özellikleri ayrı ayrı ve detaylı olarak incelenmelidir. Ocaklar çoğunlukla standart özellik taşıyor. Doğal gazlı veya elektrikli olan modelleri mevcut. Fırınlar ise 6 fonksiyondan başlayıp 15-16 fonksiyona kadar gidiyor. Çok fazla mutfak işi yapmıyorsanız 8 fonksiyonlu bir fırın yeterli olacaktır. Davlumbaz seçiminde titiz olmakta fayda var. Keza mutfakta koku ve buhar kaçınılmaz olacağı için emiş gücü önemlidir. Mutfağın büyüklüğüne göre 600- 800 m3/saat kapasiteli davlumbazlar uygun olabilir. Emiş gücü kadar ortalama 4-5 dakika kalınacak maruziyet nedeniyle gürültü seviyesi de önemlidir. Gürültü seviyesinin 50 db ve altında olması tercih nedeni olabilir. İhtiyaçlarınızı değerlendirdikten sonra size uygun bir seçenek belirlemenizde fayda var. Örneğin ocaklarda güvenlikli ya da otomatik çakmaklı olanlar da mevcut veya kumanda ile kontrol edilebilen davlumbazlar da setler içinde yer alabiliyor. Bu tarz ek özellikler, güvenlik önlemleri ya da kullanışlılık için ankastre setini satın almadan önce mutlaka kullanışlılık konusunda da araştırmalarınızı yapmalısınız.

Mutfağınız için araştırma yaparken mutlaka ihtiyaçlarınızı ve bütçenizi göz önünde bulundurmalısınız. Ankastre set fiyatları dolara bağlı olduğundan, oldukça değişken ve kimi zaman son derece pahalı bir ürün olabilmektedir. Bütçenizi doğru bir alışveriş için kullanabilmek ve doğru tercih yapmak adına ürünü satın almadan önce mutlaka ürünleri iyice araştırmalısınız.

Ankastre Set Önerileri

Ankastre Markası Tavsiyesi En İyi Yanı Güncel Fiyat
1- Luxell Kristal Beyaz Ankastre Set Beğenilen Tıkla
2- Kumtel Black Still Button 3’lü Ankastre Set Tercih Edilen Tıkla
3- Vestel Inox Ankastre Set Kaliteli Tıkla
4- Simfer Beyaz Dokunmatik Dijital Ankastre Set Kullanışlı Tıkla
5- Vestel Ankastre Beyaz Rustik Set Tavsiyemiz Tıkla

En İyi Ankastre Set Tavsiyesi

1- Luxell Kristal Beyaz Ankastre Set

Bu ankastre modeli anda piyasada en çok değerlendirilen ve tercih edilen modeller arasında yer alıyor. E-ticaret mağazalarında çok sayıda olumlu geri bildirimleri bulunan “Luxell Kristal Ankastre Set” gerçekten hem fiyat olarak uygun hem de marka değeri olarak tavsiye niteliğinde. Tabi burada teknik servis desteğinin çok iyi durumda olduğunu söylemeden geçmeyeceğim. Hepsiburada.com da fotoğraflı değerlendirmelerini incelediğimizde gerçekten her mutfağa yakışan bir tasarımı bulunuyor. Fırın 4 farklı pişirme fonksiyonu ve turbo fanı ile geliyor. Isıya dayanıklı sökülebilir çift camlı kapağı bulunuyor. 56 litre iç hacmi ile oldukça geniş olan bu fırın aynı zamanda oldukça da kolay temizleniyor.

Fırın Davlumbaz Ocak
%40 Enerji Tasarrufu 650 m3 Çekim Gücü 4 Gözü Gazlı
A+ Enerji Sınıfı 56 dB/A Ses Seviyesi Gaz Kesme Emniyeti
4 Pişirme Fonksiyonu 3 Kademe Hız Ayarı Yandan Düğmeli
Turbo Fan Yıkanabilir Al. Filtre Emaye Izgara
Beyaz Cam Panel Rotary Kontrol Paslanmaz Bek Kapak
Termostat ve Zaman Ayarı Led Aydınlatma Lpg – Doğalgaza Uygun

2- Kumtel Black Still Button 3’lü Ankastre Set

Kumtel oldukça bilindik bir marka. Hemen hemen birçok mutfakta denk gelebileceğiniz ankastre modellerini yapısında barındırıyor. Tavsiye ettiğimiz siyah modeli ise gerçekten çok şık. Fiyat seçeneği ise oldukça uygun. Aynı şekilde ürünün trendyol.com’daki yorumlarına bakmanız değerlendirme için faydalı olacaktır. Ankastre set içerisindeki fırının 58 litre iç hacmi bulunuyor. 3 farklı pişirme fonksiyonu olan fırın ayrıca A sınıf enerji sınıfında bulunuyor. Emaye çift camlı kapağı ve iç aydınlatması bulunan fırın kolayca temizlenebiliyor.

Fırın Davlumbaz Ocak
A+ Enerji Sınıfı Çekim Gücü 650 m3 Yandan Düğmeli
Emaye Çift Camlı Kapak Ses Seviyesi 56 dB/A Siyah Cam Gövde
58 Litre İç Hacim Siyah Cam Gövde Dört Gözü Gazlı
3 Pişirme Fonksiyonu 3 Hız Kademeli Oto. Düğmeden Ateşlemeli
İç Aydınlatma Buton Kontrol Paneli Bekler Havuz Sistemli
Tel Izgara Aydınlatma Lambası İkili Bağımsız Izgara
Emaye Pişirme Tepsisi Yıkanabilir Al. Filtre LPG – Doğalgaz Uygun
Siyah Kontrol Paneli Bacasız Kullanım Özelliği Gaz Emniyet Sistemi

3- Vestel Inox 3’lü Ankastre Set

Son zamanlarda adından sıkça söz ettiren Vestel ürünlerinden olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim. Vestel’in her bütçeye uygun seçenekte modelleri arasında tavsiye niteliğinde bir ankastre. Kısaca özelliklerine gelince ankastre set içerisindeki fırın kolay temizlenebilir emaye iç yüzeyden oluşuyor. 60 litre iç hacmi ile oldukça geniş olan bu fırının 5 adet pişirme ayarı bulunuyor.

Fırın Davlumbaz Ocak
5 Fonk. Dijital Fırın 60 cm Genişlik 4 Gözü Gazlı Cam Ocak
A Sınıfı Enerji İnox Cam Panel Emaye Izgara
60 Litre Kapasite 291 m³/s Hava Transfer İnox Cam Yüzey
Düğme Tipi Sabit/İnox Push Buton Kontrol Düğmeden Otm. Ateşleme
Saat Bulunmuyor 2 Emiş Güç Ayarı Otomatik Gaz Kesme
Çıkarılabilir İç Cam Yıkanabilir Filtre Yüksek Verimli Bek Takımı
2 Camlı Kapak Sistemi Duvar Tipi – Aydınlatmalı LPG Uyumlu

4- Simfer Beyaz Dokunmatik Dijital Ankastre Set

Yaklaşık 3000 TL’lik fiyat etiketi ile karşımıza çıkan Simfer ankastre modeli, beklentinizi karşılayacak bir ürün olduğunu söyleyebilirim. Ankastre set içerisinde bulunan fırının 6 farklı pişirme ayarı bulunuyor. Dokunmatik dijital saat ve pop up düğmeleriyle kolayca ayarlanabiliyor. Elektro turbo fanı ile hızlı pişirme yapabiliyor. Ayrıca fırının iç kapak camı kolayca çıkarılabiliyor ve bu sayede rahatlıkla temizlenebiliyor.

Fırın Davlumbaz Ocak
6 Fonk. Dijital Fırın 60 cm Genişlik 4 Gözü Gazlı Cam Ocak
A Sınıfı Enerji Beyaz Cam Panel Emaye Izgara
60 Litre Kapasite 500 m³/s Hava Transfer Beyaz Cam Yüzey
Grill Fonksiyonu Push Buton Kontrol Düğmeden Otm. Ateşleme
Program. Dijital Saat 3 Emiş Güç Ayarı Otomatik Gaz Kesme
Teleskobik Ray 2 Spot Led Lamba Yüksek Verimli Bek Takımı
3 Camlı Kapak Sistemi

 5- Vestel Ankastre Beyaz Rustik Set

Bir diğer tavsiye niteliğinde ankastre modelimiz yine Vestel’in beyaz rüstik set modeli olacak. Kendine özgü rustik bir görünümü olan bu ankastre set evinize farklı ve şık bir hava katıyor. Fiyatı biraz pahalı olsa da bu set şık görüntüsü ile fiyatını karşılıyor. Bu ankastre setin ocağında dört adet pişirme gözü bulunuyor. Yanda bulunan rustik düğmeleri ocağa şık bir görünüm katıyor. Ayrıca ocağın cam yüzeyi de kolayca temizlenebiliyor.

Fırın Davlumbaz Ocak
Multi Fonk. Fırın – 8 60 cm Genişlik 4 Gözü Gazlı Cam Ocak
A Sınıfı Enerji Beyaz Cam Panel Emaye Izgara
60 Litre Kapasite 469 m³/s Hava Transfer Beyaz Cam Yüzey
Özel Rustik Tasarım Push Buton Kontrol Düğmeden Otm. Ateşleme
Analog Saat 3 Emiş Güç Ayarı Otomatik Gaz Kesme
Teleskobik Ray 2x28W Ocak Aydınlatması Yüksek Verimli Bek Takımı
3 Camlı Kapak Sistemi Mekanik Kontrol

 En İyi Ankastre Set Tavsiyesi | Hangi Ankastre Set Almalıyım? yazımızı umarım beğenmişsinizdir. Sitemizde ev eşyaları kategorisinde birçok yazıya ulaşabilirsiniz.

Sizler ankastre setleri kullanışlı buluyor musunuz? Hangi ankastre seti tavsiye edersiniz? Hangi renk seti öneriyorsunuz? Düşüncelerinizi ve sorularınızı yorum kısmına yazarsanız kısa zamanca cevaplamaya çalışırım. Yazımızı okuduğunuz için teşekkür ederiz.

1 Yorum

1 Yorum

  1. ucuz ankastre set

    17 Kasım 2022 at 22:20

    Vesteli gerçekten beğeniyorum. İyi bir marka.

"Yorum Yazın"

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı