Bilgi

+5 En İyi Powerbank Tavsiyesi 2022 | Hangi Powerbank Almalıyım?


Merhaba Arkadaşlar. Bu yazımızda sizlere “En İyi Powerbank Markası Hangisi? Hangi Powerbank Markasını Tavsiye Edersiniz?” sorularına az-biraz cevap vermeye çalışacağım. Powerbank satın almadan önce dikkat etmeniz gereken ilk nokta alacağınız cihazın marka adının tanınır olması ve mAh değerinin yüksek olmasıdır. Piyasada farklı marka model ve özellikte çok sayıda powerbank bulunuyor. İhtiyacınıza yönelik olarak çok büyük veya çok küçük olmayan, taşınması kolay, herhangi bir arıza durumunda garanti veya teknik servis konusunda sorun çıkarmayacak marka değeri yüksek ve en önemlisi mAh değeri uygun olan bir cihaz tercih etmeniz en doğru seçim olacaktır.

İkincisi önemli husus ise özellikle telefonlarınızın mAh değerini öğrenerek ürünü satın almanız daha uygun olacaktır. Örneğin; bataryası 3.000 mAh olan bir cep telefonu için 15.000 mAh değerinde bir powerbank satın aldığınızda %100 olacak şekilde 2.5-3 kez şarj edebilirsiniz. Ancak enerji kullanımı sırasında enerji kayıplarını da göz önüne almalısınız.

Telefonunuzu normal elektrik veya bilgisayarda şarj ettiğinizde aynı sürede şarj etmediğini fark etmişsinizdir. Hatta arabadaki çakmaklık veya USB noktasından şarj ettiğinizde çok yavaş şarj işlemi gerçekleştirildiğini fark edeceksiniz. Bunun nedeni ise mAh çıkış gücü ile ilgilidir. mAh çıkış gücü ne kadar yüksekse daha kısa zamanda şarj edilebilir. Bunu da dikkate almanızı tavsiye ediyorum.

Yüksek akım koruması, kısa devre koruması, şarj koruma gibi özelliklerin yanında aynı anda hem şarj edebilir hem de şarj edilebilir özellikte bulunması tercih sebebi olmalıdır. Üzerinde powerbank’ın şarj durumunu gösteren LED ekranı bulunması ayrıca istenen ve tercih edilen bir özelliktir. Böylece powerbank’ın mevcut enerji durumu hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Hangi Powerbank Almalıyım? | Powerbank Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

1– Çıkış USB Sayısı: Powerbank üzerindeki çıkış USB port sayısı ne kadar fazla olursa aynı anda o kadar cihaz şarj edebilirsiniz anlamına gelecektir. Bu nedenle önerimiz en az 2 USB portu bulunan bir powerbank tercih etmenizdir. Böylece arkadaşınız veya tanıdığınızın yanında telefonuna uygun şarj kablosu varsa aynı anda cihazlarınızı şarj edebilirsiniz.

2– Giriş Port Sayısı: Genel olarak powerbank cihazını şarj etmek için kullandığımız giriş portudur. Bu daha çok Micro USB, Type-C ve Lightning şeklinde olabiliyor. Powerbank üzerinde birden fazla farklı tipte giriş portları bulunabilir. Telefonunuzun şarj kablosu hangi tipteyse o tipte giriş porta sahip bir powerbank almanızı öneriyoruz. Böyle tek kablo ile hem powerbak cihazını şarj edebilir hem de telefonunuzu şarj edebilirsiniz.

3– Şarj Durum Göstergesi: Powerbank cihazının batarya durumunu gösteren LED ışıklandırmalar veya bilgi ekran cihaz için artı bir özelliktir.

4– Pil Gücü (mAh): Miliamper saat (mAh) olarak gösterilen kapasite değeri, şarj kapasitesinin kabaca bir göstergesidir. Bu değer ne kadar yüksek olursa powerbank bataryası bitmeden telefonunuza o kadar fazla güç sağlayabilir. Tavsiye olarak akıllı telefonunuzu en az iki kez tamamen şarj edebilen bir powerbank almaya çalışın. Powerbank’lar tek şarjda 900 mAh ile 80.000 mAh üzerine kadar güç sağlayabilir. En yeni akıllı telefonların çoğunda yaklaşık 3000 mAh pil bulunur. 10.000 mAh‘lik bir powerbank, akıllı telefonu üç defaya kadar ve 20.000 mAh’lik bir powerbank cihazı ise altı defadan fazla şarj edebilmelidir.

5– Boyut ve Ağırlık: Boyut ve ağırlık genellikle mAh kapasitesi ile artar. 20.000 mAh‘lik bir model kullanışlı bir seçenek gibi görünse de cebiniz veya çantanız için çok büyük olabilir. Telefonunuzu bir günlük müzik festivalinde, piknikte veya dışarıda bir gece geçirirken şarj etmek istiyorsanız, en az 6000–10.000 mAh olan cep boyutunda bir modele bakın. Sizi birkaç günlüğüne güçten uzaklaştıran yürüyüşler gibi diğer durumlar daha büyük modeller gerektirebilir, ancak bunlar genellikle çoğu cep için çok büyüktür.

6– Şekil ve Stil: Powerbank cihazını bir çantada taşımayı planlıyorsanız, bu çok fazla sorun değil. Ancak garip şekiller ve hacimli tasarımlar cebiniz için rahatsız edici olabilir. Önerimiz bir akıllı telefona benzer boyut ve şekle sahip bir tane bulmaya çalışın.

7– Çıkış Gücü (Amper): Bu çok ince bir detay ve birçok kişi aslında bu özelliğe dikkat etmeden powerbank cihazı satın alıyor. Unutmayın powerbank cihazının çıkış gücü ne kadar yüksek olursa telefonuz o derece daha hızlı bir sürede şarj olacaktır. Normal bir powerbank cihazının amper değeri 1 A ile 3,5 A arasındadır. Amperaj ne kadar yüksek olursa, powerbank cihazlarınızı o kadar hızlı şarj eder.

8– Kablosuz Powerbank: Az sayıda powerbank modeli akıllı telefonunuzu yakınına yerleştirerek kablosuz olarak şarj etmenizi sağlar. Bunun çalışması için telefonunuzun kablosuz şarjı özelliğini desteklemesi gerekir.

+5 En İyi Powerbank Tavsiyesi 2022

1– Xiaomi Redmi 20000 mAh Taşınabilir Şarj Cihazı | 280 TL

Halihazırda en popüler, en çok tercih edilen ve en çok satılan powerbank modelleri Xiaomi markasına ait. Neredeyse 4 yıl önce aldığım “Xiaomi 20000 mAh Taşınabilir Şarj Cihazı” halen sorunsuz çalışıyor. Bu nedenle ilk tavsiye olarak Xiaomi’nin 20000 mAh özelliğindeki powerbank cihazını tavsiye ediyorum. Aynı anda 2 telefonu şarj edebilen bu cihazın 2.1A veya 3.6A gibi bir çıkış güçleri bulunan cihazları mevcut. Bu cihazı şarj etmek için Micro USB & Tyce-C gibi farklı seçenekleri bulunuyor. Xiaomi’nin farklı özellikte 20.000 mAh powerbank modelleri bulunuyor. Her yıl özellikleri yenilenen ve tasarımı değişen bir çok modelini internet ortamında farklı fiyatlarda bulmak mümkün. Bu nedenlesatın almadan önce özelliklere dikkat etmenizi öneriyorum. Ürünü incelemek veya satın almak için buradaki (tıkla) bağlantıyı kullanabilirsiniz.

Kapasite Aralığı 20.000 mAh
Çıkış Gücü 3.6 Amper
Bağlantı Türü (Çıkış) İki Adet USB Arabirimi
Bağlantı Türü (Giriş) Micro-USB ve Type C Arabirimi
Pil Türü Li-Polimer Pil
Şarj Durumu Göstergesi Var

2– Duracell 10050 mAh Taşınabilir Şarj Cihazı | 275 TL

Duracell, bizlere üç farklı boyutta powerbank modeli sunuyor. Bunlar 3350 mAh, 6700 mAh ve 10050 mAh olarak değişiyor. Bizim burada incelediğimiz en geniş kapasiteli olan 10050 mAh modeli. Cihazın tasarımı 10050 mAh kapasiteli bir pil göre oldukça hafif ve kompakt bir yapıda. Ayrıca görünüm anlamında Duracell’in kurumsal renklerini yansıttığını görüyoruz. Cihazın üzerinde dört adet bildirim LED’i yer alıyor ve bu sayede batarya-pil durumunu öğrenebiliyoruz. Powerbank’in üzerinde iki adet USB çıkışı bulunuyor ve bu sayede iki farklı cihazı aynı anda şarj edebilirsiniz. Hem bu iki USB çıkışı hem de Powerbank’i şarj etmeye yarayan Micro-USB yuvası 2.4A destekliyor. Bu sayede 1A çıkış sunan ürünlere göre daha hızlı bir şarj ve dolum sağlanabiliyor. Duracell bu modelde normalden daha kaliteli bir malzeme yapısı kullandığını ve bu sayede pil döngüsünün daha uzun ömürlü olduğunu iddia ediyor. İkincisi ise güvenlik. Zira şirket “10 güvenlik özelliği” adını verdiği bir takım güvenlik özelliklerine yer vermiş. Bunlar kısa devre korumalı giriş ve çıkış, kablo devre koruması ve alev geciktiricili kasa gibi detaylar. Ürünü incelemek veya satın almak için buradaki (tıkla) bağlantıyı kullanabilirsiniz.

Kapasite Aralığı 10.050 mAh
Çıkış Gücü 2.4 Amper
Bağlantı Türü (Çıkış) İki Adet USB Arabirimi
Bağlantı Türü (Giriş) Micro-USB
Pil Türü Li-Polimer Pil
Şarj Durumu Göstergesi Var

3– Philips DLP1720CW 20000 mAh Taşınabilir Şarj Cihazı | 225 TL

Tablet bilgisayar, telefon gibi cihazlarının bir dakika bile kapalı kalmasını istemeyen kullanıcılar için Philips’in 20000 mAh değerindeki hızlı şarj cihazı alternatif bir seçenek olacaktır. Görsel olarak incelemek gerekirse 13.4 cm boyu, 6.8 cm eni 2 cm kalınlığı ve 440 gram kadar da ağırlığı bulunuyor. Ebatlarında anda anlaşılacağı üzere oldukça hafif ve çok yer kaplamıyor. Bu sayede çantanızda ve hatta cebinizde bile rahatlıkla taşıyabilirsiniz. 20.000 miliamperlik (mAh) bataryası sayesinde uzun süre telefonunuzu şarj edebilirsiniz. Sağlam olması için sert plastikten yapılmıştır, powerbank cihazımız bu sayede zarar görmez. 20.000 miliamperlik (mAh) yüksek yoğunluklu lityum polimer pil ile telefonunuz ile powerbank cihazınızı aynı anda hızlı şarj edebileceğiniz anlamına gelir. USB, Type-C, Micro-USB ve çift USB çıkışı ile iki cihazda aynı anda şarj edebilirsiniz. Kafa karıştırıcı hiçbir düğme veya tuş yok etrafında. Oldukça kolay ve kullanışlı bir cihaz olduğunu söyeleyebilirim.  Ayrıca 2 yıl garantili ve uygun fiyatlı bir powerbank. Ürünü incelemek veya satın almak için buradaki (tıkla) bağlantıyı kullanabilirsiniz. Ürünü incelemek veya satın almak için buradaki (tıkla) bağlantıyı kullanabilirsiniz.

Kapasite Aralığı 20.000 mAh
Çıkış Gücü 2.4 Amper
Bağlantı Türü (Çıkış) İki Adet USB Arabirimi
Bağlantı Türü (Giriş) Micro-USB ve Type C Arabirimi
Pil Türü Li-Polimer Pil
Şarj Durumu Göstergesi Var

4– Anker PowerCore Select 10000 mAh Taşınabilir Hızlı Şarj Cihazı | 200 TL

Anker Powercore Select 10000 mAh Taşınabilir Şarj Cihazı, çift USB giriş ve hızlı şarj olma özelliği ile seyahatlerinizin ve acil durumlarda cihazlarınızın kurtarıcısı olmaya hazır. 10000 mAh pil gücü ile iPad, iPhone, Akıllı Telefon ve tabletlerinizi şarj edebilirsiniz. Oldukça hafif, cebinizde, çantanızda rahatlıkla taşınabilir. Cihazınıza ait en yüksek şarj gücünü tespit edip hızlı şarj edebilme özelliği var. Bu gerçekten artı bir özellik. Ayrıca Power IQ teknolojisi, VoltageBoost ve MultiProtect Teknolojileri ile donatılmış Powercore 10000 Select ile  eşzamanlı olarak 2 cihaz şarj edebilir. Ürünü incelemek veya satın almak için buradaki (tıkla) bağlantıyı kullanabilirsiniz.

Kapasite Aralığı 10.000 mAh
Çıkış Gücü 2.4 Amper
Bağlantı Türü (Çıkış) İki Adet USB Arabirimi
Bağlantı Türü (Giriş) Micro-USB
Pil Türü Li-Polimer Pil
Şarj Durumu Göstergesi Var

5– Samsung 10000 mAh Taşınabilir Hızlı Şarj Cihazı | 200 TL

Samsung 10000 mAh taşınabilir hızlı şarj cihazının altında 2 adet USB girişi ve 1 adet Type C girişi var. Type C girişinin üstünde 4 adet ışık sensörü bulunmakta. Buradan hızlı bir şekilde cihazın şarj durumunu öğrenebiliyorsunuz. Cihazın pili eğer az ise bir adet ışık yanıp sönüyor bu sayede şarja takmanız gerektiğini anlıyorsunuz. Sağ üstte yer alan düğme sayesinde ise şarj durumunu öğrenmenize olanak sağlıyor. Cihaz bekleme modunda iken telefonunuzu powerbank’a bağladığınızda şarj olması için düğmeye basmanız gerekiyor. Kaliteli bir powerbank olduğu belirtelim ve kesinlikle tavsiye ediyorum. Ürünü incelemek veya satın almak için buradaki (tıkla) bağlantıyı kullanabilirsiniz.

Kapasite Aralığı 10.000 mAh
Çıkış Gücü 2 Amper
Bağlantı Türü (Çıkış) İki Adet USB Arabirimi
Bağlantı Türü (Giriş) Micro-USB
Pil Türü Li-Polimer Pil
Şarj Durumu Göstergesi Var

1 Yorum

1 Yorum

  1. Pınar

    13 Ocak 2022 at 15:08

    tavsiyeler konusunda teşekür ederim. tam aradığım gibi.

"Yorum Yazın"

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı