Bilgi

“A PUBG Process Crashed!” Hatası ve Çözümü


PUBG Oyununu oynarken aniden oyun ekranı kapandı ve ekranda “We are very sorry that this crash occurred. Please help us track down and fix this crash by providing detailed information about this. Thanks for your help in improving the Game.” uyarısı aldım. Türkçe çevirisine baktığımda; “Bu hata/çökme meydana geldiği için çok üzgünüz. Lütfen bununla ilgili ayrıntılı bilgi vererek bu çökmeyi izlememize ve düzeltmemize yardımcı olun. Oyunu iyileştirmedeki yardımınız için teşekkürler.” şeklinde bir mesaj olduğunu gördüm, ancak hatanın ne olduğu, neyden kaynaklandığı konusunda hiçbir bilgiye rastlamadım.

“A PUBG Process Crashed!” Hatası Çözümü

A PUBG Process Crashed hatası çözümü ile ilgili olarak bir çok platformda farklı yöntemler anlatmış. Bunlar içerisinde çözüme en yakın yöntem ise kısaca şöyle.

Steam’in bilgisayarınızda kurulu olduğu klasöre gidin. C: > Program Files (x86) > Steam > steamapps > common > PUBG > TslGame > Content > Paks klasörüne kadar gidin. Paks klasörü içindeki eski tarihli tüm dosyaları silin, eğer çözüm olmazsa gerekirse tamamını silin. Ardından Steam üzerinde PUBG’nin özelliklerine girerek dosya bütünlüğünü kontrol edin. Bunun için Steam penceresine giderek Kütüphane > PUBG oyununun üzerini sağ klikleyin ve “Özellikler” diyelim.

Açılan pencereden Yerel Dosyalar > Oyun Dosyalarının Bütünlüğünü Doğrula seçeneğine gidin.

PUBG oyununa ait eksik dosyaların tamamlanması için indirme işlemi başlayacaktır. İndirme işleminin sonuna kadar bekleyip oyunu açarak tekrar sorununuzun çözülüp çözülmediğini kontrol edin.

Bilgi Notu: Eğer Paks klasörünün içeriğini tamamen silerseniz oyun için gerekli olacak ve indirilecek dosyaların boyutu 24 GB civarında olacağını unutmayın. PUBG oyunuyla ilgili çözüme ulaştırabilecek bir yazıya yer vermeye çalıştık. Sizde aynı sorunu yaşıyorsanız yorum kısmına yazarak farklı çözümleri bizlerle paylaşabilirsiniz.

1 Yorum

1 Yorum

  1. M O N O

    27 Kasım 2020 at 13:16

    Keşke bilgi notunu yukarıya yazsaydınız 🙁

"Yorum Yazın"

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı