Bilgi

BİM, Bu Hafta Uygun Fiyatlı HP Laptop Satacak


Her hafta farklı bir elektronik ürünle müşterilerinin karşısına çıkan BİM mağazaları, bu kez 1.499 TL’ye HP Laptop satacak. Laptopun temel özelliklerine baktığımızda piyasada HP 15-RB005NT (4US58EA) adı ile satılan bu dizüstü bilgisayar en uygun fiyata (1.313 TL) n11.com’da satılıyor. Ancak temel fark olarak n11’de satılan bu ürün FreeDos, yani laptop üzerinde işletim sistemi bulunmuyor. BİM Mağazalarında satılacak bu laptop ise 64 bit Windows 10 Home işletim sistemi yüklü olarak gelecek. Günlük kullanıma uygun olarak tasarlanmış bu laptop, üst düzey grafik oyunu isteyenler için beklentileri karşılamayacak düzeyde olduğunu hatırlatalım. İnternette gezinme, film/video izleme, müzik dinleme ve Word, Excel gibi Ofis Programları ile uğraşacak kişiler için ideal özellikleri taşıdığını söyleyebiliriz. Ayrıca düşük düzeyde grafik isteyen oyun, program ve uygulamaları rahatlıkla çalıştırabilecek özelliklere özelliklere sahip. Laptop üzerinde görüntü görüşme sağlayabilecek, tümleşik dijital mikrofonlu HP Web Kamerası bulunuyor. 3 Hücreli, 31 Wh Lityum iyon özelliğinde pil için hızlı pil şarj etmeyi destekleyen 45 W AC güç adaptörü bulunuyor. Bu güç adaptörü cihazı 90 dk’da yaklaşık %90 şarj edebilir.

Cihaz üzerinde 1 adet DVD yazıcı, 1 adet SD Ortam Kartı okuyucusu, 2 adet USB 3.1, 1 adet USB 2.0, 1 adet HDMI girişi, internet bağlantısı için RJ-45 soket girişi ve mikrofon/kulaklık girişi bulunuyor. Kablosuz bağlantı olarak ise 802.11b/g/n Wifi ve Bluetooth 4.0 kombinasyonu destekliyor.

Cihaz için ilginç bir özellik ise Miracast destekli olması. Yani bu telefonunuzun ekranını bu cihaz ile paylaşabilirsiniz veya Miracast destekli cihazlar arasında ekran paylaşımı yapabilirsiniz.

2,5 GHz‘e kadar hıza sahip AMD Dört Çekirdekli A4-9120 APU işlemcisi bulunan laptop üzerinde 4 GB DDR4-1866 SDRAM bulunuyor. Laptopun teknik özelliklerine baktığımızda sadece bir adet RAM yuvası olduğu görülüyor. Ancak RAM miktarının ne kadar arttırılabileceği konusunda herhangi bir bilgiye yer verilmemiş. 500 GB 5.400 RPM SATA özellikli HDD ile standart bir depolama alanına ihtiyaç duyanların beklentisini karşılayacak düzeyde. Grafik yani ekran kartı olarak Tümleşik AMD Radeon R2 Grafik Kartına sahip olan bu laptop ile yukarıda belirttiğimiz üzere yüksek grafik istemeyen oyun, uygulama ve programlar konusunda biraz geride olduğunu söyleyebiliriz.

HP Laptop Teknik Özelliklerine Baktığımızda;

  • İşlemci: AMD A4 – 9120 Çift Çekirdekli İşlemci (2.2-2.5GHz, 1MB önbellek)
  • RAM: 4GB DDR4-1866 SD RAM (1x4GB)
  • Ekran Kartı: Tümleşik AMD Radeon R2 Grafik Kartı
  • Kapasite: 500 GB 5400 RPM SATA HDD
  • Ekran Özellikleri: 15.6” HD SVA Yansıma Önleyici WLED (1366×768) Ekran

Yorum yapmak için tıklayın.

"Yorum Yazın"

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı