Bilgi

Adınıza Kayıtlı Telefon Numaralarını Öğrenme


Herkese Merhaba. Bu yazımızda “Adınıza Kayıtlı Telefon Numaralarını Öğrenme” konusu ile ilgili kısaca bilgi vermeye çalışacağım. Anlatacağım yöntem ile adınıza şu ana kadar açılmış olan bütün telefon numaralarını öğrenebilirsiniz. Eğer bilginiz olmadan adınıza açılmış bulunan bir hat varsa size en yakın “Polis Merkezine” başvuruda bulunmanızı tavsiye ediyoruz. Aksi halde telefon numaranız kullanılarak yasadışı işlemler yapılabileceğini ve bu durumda mağdur olabileceğinizi hatırlatalım.

Anlatacağım işlemde adınıza kayıtlı olan Turkcell, Vodafone ve Turk Telekom GSM Operatörlerine ait telefon numaralarını göreceksiniz. Bu işlem için E-Devlet şifresine ihtiyacınnız var. E-Devlet şifreniz yoksa Şifreyi, şahsen başvuru ile, üzerinde T.C. Kimlik numarasının bulunduğu fotoğraflı kimliği ibraz edilerek Yurt içinde PTT Merkez müdürlüklerinden veya yetkili şubelerden alınabilir. Şifre ilk alındığında PTT tarafından işlem masrafı olarak 2 TL tahsil edilmektedir. İlk şifreden sonra herhangi bir nedenle PTT’den alınacak her şifre için ayrıca 4 TL ücret ödenmektedir.

Adınıza Kayıtlı Telefon Numaralarını Öğrenme

Burada bulunan linki (tıkla) klikleyip e-devlet şifreniz ile giriş yaptıktan sonra geçmişten günümüze kadar sahip olduğunuz telefon numaralarını öğrenebilirsiniz. Giriş yaptıktan sonra Avea (şimdi Turk Telekom), Turkcell ve Vodafone hatlarına ait bilgiler gelecektir. Burada hali hazırda aktif olarak kullanılan ve daha önce kullanıpta şimdi kullanmadığınız yani kapatılmış (pasif) haldeki hat sayısına ait bilgiler gelecektir. Her birinin karşısındaki Detaylı Bilgi sekmesini kullanarak hatların açılmış tarihleri ve telefon numaralarını görebilirsiniz.

Örneğin; Kendim için yaptığım sorgulamada geçmişte ve günümüzde toplam 4 adet Turkcell hattı kullandığum görülülüyor. Bunlardan 3 tanesi çeşitli tarihlerde kullanıp kapattığım numaralar ve 1 tanesi ise şu anda aktif kullandığım numara olduğu görülüyor. Ayrıca bu hatlara ait borç veya alacak tutarları da ekrana yansıtılmaktadır. Alacaklı iseniz bunları geri alabilir veya borçlu iseniz bunları ödeyebilirsiniz.

Ayrıca buradaki linki (tıkla) kullanarak doğrudan aktif olarak adınıza kullanılmakta olan telefon hatlarına ait bilgileri görebilirsiniz. Başta belirttiğim üzere bilginiz olmayan bir hat varsa hemen en yakın Polis Merkezine başvuruda bulunun.adınıza kayıtlı telefon numarası öğrenme

Yorum yapmak için tıklayın.

"Yorum Yazın"

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı