Bilgi

An operating system wasn’t found. Try disconnecting any drives that don’t contain an operating system. Press any key to restart.


“An operating system wasn’t found. Try disconnecting any drives that don’t contain an operating system. Press any key to restart.”Bu hatayı gördüğünüzde yapılacak işlem oldukça basit. Ama önce bir Türkçesine bakalım. Diyor ki Bir işletim sistemi bulunamadı. Bir işletim sistemi içermiyor. Herhangi bir sürücü bağlamadan deneyin . Yeniden başlatmak için herhangi bir tuşa basın.” sanırım anlaşılmıştır :))

Kısaca işletim sisteminiz yok, sürücüleri (USB, Taşınabilir Harddisk v.s.) çıkarıp öyle deneyin. Aslında hatanın kaynağı BIOS’tan. BIOS açılışın Sürücü tanımlı olduğu için görmüyor. BIOS’tan bunu giderebilirsiniz.

Çözüm: Bilgisayarınıza takılı herhangi bir USB Bellek, Taşınabilir Harddisk, Telefon kablosu çıkarın. Bilgisayarı yeniden başlatın. Sorun çözülecektir.

3 Yorum

3 Yorum

 1. asd

  6 Nisan 2016 at 01:46

  laptop’ta HDD arızası nedeniyle yeni HDD alıp taktım ve bu hatayı alıyorum. Format atıyorum yine olmuyor. Yani herhangi bi usb veya taşınabilir hdd degil.

 2. Cüneyt Çağala

  7 Nisan 2016 at 18:54

  sizin olay farklı. Birincisi bağlantıları kontrol edin. Bağlantılar tamamsa BIOS’a girip Harddiski görmesini sağlayın. Bilgisayarınız açılıştı harddiski görmüyor. Yani BIOS’tan tanımlamanız lazım.

 3. Emir

  11 Nisan 2023 at 09:13

  Merhaba benim sdd kullanıyom ben bir hata aldım ben 2 tane işletim sistemi ekleme yapacaktım fakat Bi olmadı 2 denedim olmadı ordan çıkıp bilgisayarda fix (c) Windows diyordu çıkınca sonra tekrar denedim BilgiAn operating system wasn’t found. Try disconnecting any drives that don’t contain an operating system. Press any key to restart. Bende Windows 11 yüklü ama başka Bi yere attı diye disk olarak onu taşıyamıyom okumuyor

"Yorum Yazın"

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı