Bilgi

İnternet hızımı nasıl öğrenebilirim?


Bu yazımızda İnternet hızımı nasıl öğrenebilirim? İnternetim kaç mbps? İnternet hız testi nasıl yapılır? İnternet hızım kaç mbit nasıl öğrenebilirim? Sorularına yanıt vermeye çalışacağız. Öncelikle şunu belirtelim ki size internet hizmeti veren şirketten adlığını İnternet Paketindeki hızı her zaman alamayabilirsiniz. Diyelim ki 25 Mbps hızında bir internet hizmeti alıyorsunuz. Yaptığınız ölçümde 25 Mbps net hız görülmez. Hız ölçümü yaparken İndirme, Yükleme v.s işlemi yapmayın. Tüm sayfaları kapatarak aşağıda linkini vereceğim yerden hızınızı ölçün.

İnternet hızınız eğer aldığınız hizmetten düşükse Örneğin paketiniz 16 Mbps ise ve aldığınız hız 8 Mbps ise o zaman müşteri hizmetlerinizi aramanız gerekiyor. Aynı zamanda internet hızınızı etkileyenler kullandığınız Modem, Access Point, Kablo Türleri, Bilgisayarınızın performansı (Fiber, Cat v.s) hepsi hızınızı etkiler.

İnternet paketinize ait hızınızı öğrenmek için aldığınız faturaya yada müşteri hizmetlerini arayarak öğrenebilirsiniz. Yada TTNET için TTNET Online İşlem Merkezine bakın (Tıkla) Superonline için Online İşlem Merkezine bakabilirsiniz. (Tıkla)

Aşağıda verdiğim iki linkten anlık internet hızınızı öğrenebilirsiniz.

TTNET Hız Testi: Tıkla

ttnet hız testi

Speed Test Hız Testi: Tıkla

speedtest

Yorum yapmak için tıklayın.

"Yorum Yazın"

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı