Bilgi

Windows 10’a Yükseltmelimiyim?


Bilgisayarınızı açtınız karşınızda “Microsft, Windows 10’a yükseltmenizi önerir” diye bir panel çıktıysa muhtemelen Windows 10 yükleyip yüklememek arasında kararsız kaldınız demektir. Hele birde yazının devamında “Windows 10’a yükseltme sınırlı bir süre için ücretsiz” diyorsa. Windows 10 gerçekten çıkan en kaliteli işletim sistemlerinden bir tanesi. tabi hiçbir şey Windows XP tadı vermeyecek ama Windows 10 gerek arayüzü gerekse kullanılabilirliği en güzel işletim sistemi olduğunu söyleyebilirim.

Ancak şöyle bir şey var. Windows 10’u bu şekilde yükselmeyle bilgisayarınıza kurarsanız sıkıntı yok. Zaten indireceğiniz deneme sürümü’de değil. Tamamen ücretsizdir. Yalnız yükseltme dediğiniz bilgisayarınız hali hazırda üzerinde bir işletim sistemi var. Bu yükseltme sistemi işletim sistemi üzerinden yeni bir işletim sistemi yükleneceği için bilgisayarınızın harddiskinde bir yedekleme kısmı açılacaktır. Bu bu yedekleme kısmı kapasite olarakta oldukça yüksek olacak ve bu kapladığı alan bilgisayarınız için performans kaybı anlamına gelecek.

Deneyimlerime dayanarak şunu sçyleyebilirim. Sıfırdan format atarak bilgisayarınıza Windows kurmanızı tavsiye ediyorum. Ancak bu şekilde Yükselmeyi kesinlikle tavsiye etmiyorum. Bilgsayarınızın eski performansı bu yöntemle oldukça azalacaktır.

Windows 10’a Yükseltme Sonrası Yaşanan Sorunlar:

  • Yükseltme sonrası ekranın açılmaması ve siyah ekran sorunu.
  • Bilgisayarın açılmaması.
  • Yükseltme aşamasında hata meydana gelmesi.
  • Veri kaybı yaşanması (Elektrik kesintisi v.s)
  • Bilgisayarın eski performansının kaybolması.
  • Bilgisayarın yavaş çalışması.

windows 10 a yükseltmelimiyim

Yorum yapmak için tıklayın.

"Yorum Yazın"

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı