Bilgi

Android Telefona Emoji Simgelerini Getirme


Herkese Merhaba. Bu yazımızda sizlere Android Telefona Emoji Simgelerini Getirme olayını kısaca anlatmaya çalışacağız. Aslında bu işlemin birkaç yöntemi mevcut. Bu yazımızda değişik gülücükleri, emoji sembollerini ve daha fazlasını Android cihazınıza nasıl getireceğinizi anlatacağız.

iOS kullanıcıları emoji simgeleri konusunda daha şanslı. Çünkü Apple, her güncelleme sonrasında emojileri de güncelliyor ve yeni simgeleri kullanıma sunuyor. Fakat Android kullanıcıları da farklı yöntemlerle cihazlarına emoji simgelerini getirebilirler. Android cihazınıza emoji simgelerini getirmeden önce cihazınızın emojileri desteklediğinden emin olmalısınız. Eğer iOS cihazı olan arkadaşlarınız size bir emoji gönderdiğinde bunlar cihazınızda sadece içi boş bir kare şeklinde görülüyorsa Android cihazınız emojileri desteklemiyor demektir. Cihazınızın emojileri destekleyip desteklemediğini bilmiyorsanız basit bir yöntemle bunu öğrenebilirsiniz.

 Android Cihazınız (Telefonunuz) Emojileri Destekliyor Mu? Bunu Nasıl Öğrenirim?

İnternet tarayıcınızı açın. Arama satırına emoji yazın. Gelen sonuçlar arasında içi boş kareler varsa cihazınız emojileri desteklemiyor demektir. Bunun aksine ekran görüntüsündeki gibi arama sonuçlarındaki emojiler açıkça görünüyorsa cihazınız emojileri destekliyor demektir. Cihazınız emojileri desteklediği hâlde Android klavyenizde emojiler olmayabilir. Eğer cihazınızda Android 4.4 ve üstü işletim sistemi varsa klavyenizde zaten emojiler vardır. İşletim sisteminiz daha düşükse varsayılan olarak gelen Samsung klavyenizde emojileri göremeyebilirsiniz. Bu durumda Google Play Mağazası’nda yer alan Android klavye uygulamalarından yararlanmak iyi bir fikir olabilir.

Ayarlar > Dil ve Giriş > Klavyeler ve Giriş Yöntemleri kısmında tercih ettiğiniz klavyeyi seçtikten sonra klavyeyi kullanırken seçiminizi değiştirmeniz mümkündür. Bunun için klavyeyi kullandığınız sırada bildirim çubuğunu aşağı indirin. Giriş Yöntemi Seç şeklinde bir bildirim göreceksiniz. Buna dokunun ve açılan ekrandan istediğiniz klavyeyi seçtikten sonra yazınıza devam edin.

Samsung cihazların bazılarında klavyede mikrofon simgesine uzun basıldığında gülümseme işareti görülmektedir. Buna dokunarak emojileri getirmek mümkündür. Fakat bazı cihazlarda da böyle bir seçenek bulunmamaktadır. Bu durumda daha önce belirttiğimiz gibi Google Play Mağazası’nda bulunan Andorid klavye uygulamaları çok işe yaramaktadır.

 SwiftKey Klavye + Emoji Android Uygulamasını >>> İndirin

SwiftKey Klavye + Emoji Android uygulaması ücretsiz bir uygulamadır. Çok sayıda emoji içeren ve klavye kişiselleştirme seçenekleri sunan bu uygulama hem yazma alışkanlıklarınıza cevap veren hem de pek çok dil seçeneği sunan bir uygulamadır. Ücretsiz olduğu için sadece uygulama içi satın alma teklifi sunar.

Yorum yapmak için tıklayın.

"Yorum Yazın"

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı