Bilgi

AÖF Öğrenci Kimliği Olmadan Diploma Almak


Anadolu Üniversitesinden AÖF’ten mezun olunca telefonuma kısa mesaj gönderildi. Diplomanız bağlı bulunduğunuz AÖF Bürosuna gönderildi diye. Hepimizin bildiği gibi dönem sonu veya üç ders sınav notları internetten açıklandıktan 20 gün sonra diplomanız bağlı olduğunuz AÖF bürosunu gönderiliyor. Neyse bana mesaj geldikten yaklaşık 7 gün sonra falan bağlı olduğum AÖF bürosuna gittim. Orada bulunan görevliye diplomamı almak istediğimi söyledim. Sistem olmadığı için 20 dk falan süren beklemenin ardından nihayet sıraya girebildim. Görevli kimlik istedi bende “ehliyeti” verdim bana öğrenci kimliğini sorduğunda yanımda olmadığını söyledim. Diplomam gelen zarfların içinden çıkarıldı imza attıktan sonra Transkript belgesi (not dökümü) ile teslim edildi.

Yani öğrenci kimliği olmadan diploma teslim edilebiliyor demekki 🙂 Öğrenci kimliği evde bir anı gibi duruyor.

Normalde AÖF Soru Sor Kısmına Şöyle Deniliyor?

Öğrenci Kimlik veya Tanıtım Kartınızın kaybolması ya da kullanılamaz hale gelmesi durumunda ₺10.00 kimlik kartı bedelini Anadolu Üniversitesi Döner Sermaye İşletme Müdürlüğünün T.C. Ziraat Bankası Anadolu Üniversitesi Şubesi TR 070001001900400036895009 IBAN numaralı hesabına yatırıp bankadan alınan dekontun aslını dilekçenize ekleyerek herhangi bir AÖF bürosuna bizzat başvurmanız gerekmektedir. Hazırlanan yeni öğrenci kimlik/tanıtım kartınızı fotoğraflı özel kimlik belgeniz ile birlikte (nüfus cüzdanı, sürücü belgesi gibi) bağlı olduğunuz AÖF bürosuna bizzat başvurarak alabilirsiniz. Posta yoluyla veya bir yakınınız aracılığı ile öğrenci kimlik veya tanıtım kartı çıkartılması mümkün değildir.

NOT: Kaybolan öğrenci kimlik veya tanıtım kartının bulunması veya yeniden kimlik kartı düzenletilmesinden vazgeçilmesi hâlinde bankaya yatırılan tutar iade edilmez. 

Ama benden kimlik istenmedi ve diploma teslim edildi :))

Anadolu Üniversitesi diyor ki?

Diplomalar, dönem sonu sınavı sonuçları İnternetten açıklandıktan sonra 20 gün içinde hazırlanarak mezunlarımıza verilmek üzere bağlı oldukları AÖF bürolarına gönderilmektedir. Diploma haricinde geçici mezuniyet belgesi, öğrenim belgesi, yazı gibi mezuniyeti belirten belge verilmemektedir. 

Yorum yapmak için tıklayın.

"Yorum Yazın"

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı