Bilgi

Atatürk Üniversitesi AÖF Sınav Tarihleri


Herkese Merhaba. Bu yazımızda Atatürk Üniversitesi AÖF Sınav Tarihleri konusunda kısaca bilgi verdikten sonra aşağıda tablo halinde sınav tarihlerini yayınlayacağız.

1- Her ders için en az bir ara sınav, bir yarıyıl/yılsonu sınavı ile bir bütünleme sınavı yapılır. Ayrıca kayıtlı olduğu programın bütün derslerine kayıt yaptırmış ve almış ancak FF harf notu alarak mezuniyeti için en fazla üç dersi kalmış olan öğrencilere eğitim-öğretim yılı sonunda bir kere mezuniyet üç ders sınavı yapılır.

2- Her ne sebep ve mazeretle olursa olsun, sınavlara katılmayan öğrenciler için başka bir sınav açılmaz. Ancak ara sınava katılmayan öğrenciler, ara sınav notu sıfır (0) kabul edilmek şartı ile yarıyıl/yıl sonu sınavına katılabilirler.

3- Sınavlar (ara, dönem sonu, bütünleme, üç ders), gözetim altında olmak üzere yazılı veya uygulamalı olarak yapılır. 

4-  Öğrenci, sınavlara girebilmek için Fakülte tarafından belirlenen belgeleri yanlarında bulundurmak ve görevlilerce istendiğinde göstermek zorundadır. Öğrenci eksik belge ile sınavlara giremez.

5- Kopya nedeniyle sınavları geçersiz sayılan öğrenci, kopya olayının gerçekleştiği dönemde hiçbir dersin sınavına giremez.

6-  Blok uygulama dersleri hariç, diğer derslerde ders başarı notuna ara sınav puanının katkısı %30, yarıyıl/yılsonu/bütünleme sınav puanının katkısı %70’tir.

Yorum yapmak için tıklayın.

"Yorum Yazın"

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı