Bilgi

Apple’dan “AirPods’umu Bul” Özelliği


Apple “AirPods’umu Bul” Özelliği ile kulağınızdan düşen veya bir şekilde kaybolan AirPods kulaklıkları bulmanız için yeni bir güncelleme yayınladı.

Apple daha önce “Find My iPhone” uygulaması ile kullanıcıların kayıp telefonlarını bulmalarına yada kişisel bilgilerini kötü niyetli kişilerden korumalarına olanak vermişti.

Şimdi ise daha radikal bir arge çalışması sonunda yayınladığı iOS 10.3 beta, yeni bir “AirPod’larımı Bul” özelliğini getirdi.

AirPods, kullanılmadığı zaman güvende olmasını ve şarj edilmesini sağlayan kendisine özel Şarj Kutusu ile birlikte geliyor. AirPods’unuzun tekini yada ikisini birden herhangi bir şekilkde kaybederseniz, iPhone’umu Bul özelliğini kullanarak iCloud’da oturum açmış iOS aygıtlarınızın herhangi birinin Bluetooth kapsama alanı içinde AirPods’unuzu bulabileceksiniz.

“iPhone’umu Bul” uygulaması iCloud ve ayrı bir uygulama yoluyla kaybolan iPhone’u bulmanıza yardımcı olurken “AirPods’umu Bul” tamamen farklı bir özelliğe sahip. Bunun nedeni kulaklıkların Bluetooth ile çalışması. Sadece yakındaki bir Apple cihazı tarafından ulaşılabilen AirPods’un bağlantı mesafesi, 9to5Mac’e göre 5-10 metreye kadar çıkabiliyor.

Kaybolan kulaklığınızın konumunu uygulama içerisinde harita üzerinde gösteriliyor. Dilerseniz, AirPod’dan ses çıkmasını da sağlayabiliyorsunuz. Bu özelliği kullanmadan önce kulaklığın diğer tekinin kulağınızda olmamasına dikkat edin.

Apple iOS 10.3.1 beta sürümüne sahipseniz, benzer bir tarama sürecini kayıp AirPods’unuz için de yapabilirsiniz.

1- Telefonunuzdan Find My iPhone uygulamasına gidin ve kısa süre içinde, tüm iCloud özellikli cihazlar ekranda gösterilecek. Buradan AirPods’unuzu seçin.

2- Ekranda AirPods’unuzun bilinen en son konumunu haritada göreceksiniz. Eğer AirPods’unuz gri renkli bir çember içerisinde gösteriliyorsa herhangi bir Apple cihazla bağlı olmadığı anlamına gelmektedir. Cihazınızın simgesine klikleyerek, en son bilinen en son yere kadar yol tarifi almanız mümkün.

3- AirPods için onu bulmanıza yardım edecek ses yavaş yavaş yükselmeye başlamalıdır. Bunun için Play Sound simgesine klikleyin. Dilerseniz Airpods’unuzu susturma seçeneğini kullanabileceksiniz. AirPods’unuzu bulduktan sonra sesi kapatın. Çünkü çıkan sesin rahatsız edici olduğunu söyleyebiliriz.

AirPods’unuz tüm cihazlarınızın kapsama alanının dışındaysa ve şarj edilmesi gerekiyorsa yada AirPod Kutusu’nun içindeyse, iPhone’umu Bul özelliği AirPods’un iOS aygıtınıza en son bağlandığı zamanı ve konumu göstererek size yardımcı olabilecektir.

Apple iOS 10.3 ile kablosuz kulaklık AirPods’u bulmalarını sağlayacak güncellemesini yayınladı.

Kaynak:

  • http://www.chip.com.tr/haber/appledan-kayip-airpodslari-bulma-islevi_67550.html
  • http://www.ntv.com.tr/galeri/teknoloji/appledanairpodsumubul-ozelligi,46oNxaq2WEWWca12XzZZtg
  • http://www.webtekno.com/find-my-airpods-uygulamasi-ile-kayip-kulakliginizi-bulun-h24507.html
  • http://www.sabah.com.tr/teknoloji/2017/01/25/appledan-airpods-kullananlara-ozel-uygulama-airpodsumu-bul

Yorum yapmak için tıklayın.

"Yorum Yazın"

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı