Bilgi

Ask.fm Nedir? Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır?


Ask.fm, sanal soru-cevap ortamı olan bir sosyal ağdır. 16 Haziran 2010’da Letonya’da kurulmuştur. Ağustos 2014’te Ask.com tarafından satın alındıktan sonra şirket Dublin’e taşınmıştır. Facebook, Twitter, Vkontakte ve e-posta üzerinden üye olunabilir.

Ask.fm oldukça popüler bir soru cevap sitesidir. İstenilen ya da istenilmeyen, arkadaşları olan veya olmayan her ask.fm kullanıcısı buradan sorular sorabilmektedir. Gelen soruları ilk olarak soruların geldiği kullanıcı görebilir ve istemediği sorulara cevap vermeden silebilir. Gelen sorularda isim belirtilmediği sürece sorunun kim tarafından sorulduğu görülmez veya bilinmez. Kayıt olunduğunda bir kullanıcı adı seçmek gerekiyor ve adres “ask.fm/kullaniciadi” şeklinde oluyor. Verilen linke giden kişiler için hesap adının altında yer alan bölümde sorularını 300 karaktere sığdıracak şekilde yazma zorunluluğu vardır. Son olarak “Sor” butonuna tıklayarak sorularını gönderebilirler. Sorular hiçbir hesaba gerek duymadan anonim olarak da sorulabilir. Kullanıcı adı ile sorulan sorularda, kullanıcı adını ilk hesap sahibi görebilir. Soru yayınlandığında sorunun yanında kullanıcı adı da yer alır. Hesap sahibi eğer anonim olarak soru almak istemez ise bunu hesap ayarlarında gizlilik başlığı altında belirleyebilir. Kişiler mobil cihazlarını kullanarak birbirlerine profilleri üzerinden hediye gönderebilirler. Bu eylem ücretlendirilmektedir.

Ask.fm’e Nasıl Kayıt Olunur?

Türkçe dil desteği sayesinde kayıt olmak da oldukça kolay. Kayıt olabilmek için ask.fm/signup adresine giriş yapıyoruz. Burada dilerseniz Facebook, Twitter veya diğer sosyal ağlarda yer alan bir hesabınız ile giriş yaparak direk kayıt olabilir veya klasik yöntem ile Ad, Soyad, E-posta adresi bilgilerini girerek ve kullanıcı adınız ile şifrenizi belirleyerek bunu gerçekleştirebilirsiniz. Kullanıcı adı ve diğer bilgilerinizi daha sonra da dilerseniz değiştirebilirsiniz. Bu bilgilerin sorulduğu adımı geçtikten sonra sizden doğum tarihi, cinsiyet, yer bilgisi ve hakkınızda bir şeyler yazmanızı isteyecek. Bunları da doldurup Tamam dedikten sonra artık hesabınız hazır! Soruların size gelmesi için profil linkinizi paylaşabilirsiniz.

Buyrun https://ask.fm/

Kaynak:

  • https://tr.wikipedia.org/wiki/Ask.fm
  • https://teknofiber.net/2014/04/ask-fm-nedir-nasil-kullanilir-ne-ise-yarar.html
  • https://www.kizlarsoruyor.com/diger/q780305-ask-fm-nedir-ne-ise-yarar
  • http://www.thegeyik.com/ask-fm-nedir-nasil-anonim-olunur/

Yorum yapmak için tıklayın.

"Yorum Yazın"

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı