Bilgi

Üçüncü Göz; DMT Hormonu


İnsan beyninin gizli bölmesi DMT. Bu yazımızda çoğumuzun dizilerde, filmlerde ya da dini sembollerde gördüğü üçüncü göz şifresi hakkında bilgi vermeye çalışacağız.

Her insanda bulunan bu yeti farkındalık hissi yakalamamıza, evrene daha iyi uyum sağlamamıza, sezgilerimize daha güçlü irade getirmemize yardımcı bir hormon olan DMT (dimethyltryptamine) beynin epifiz bezinden (pineal gland-kozalaksı yapı) salgılanan bir bileşendir. Epifiz bezi gözlerimizin seviyesinde iki hemisfer arasında beynin merkezine yakın küçük kırmızımsı gri endokrin bezdir. Uyku düzenini, mutluluk ve refahın duygularına katkıda bulunan bu bez Melatonin ve DMT hormonunu salgılar.

Sadece insanda bulunmayan epifiz bezi hayvanlarda da bulunur. Bitkilerde ise epifiz bezi olmamasına rağmen türe göre az ya da çok DMT molekülü bulunur. İnsanlarda DMT hormonu hayvanlara göre daha az salgılanır melatonin ise daha fazla. Öyle ki hayvanların psişik özelliklerinin fazla olması bundan kaynaklanmaktadır.

DMT, uyku ve rüya durumunda artar. En çok doğum ve ölüm anında salgılanan bu hormon ruhun vücuda girip çıkmasını sağlayan bir hormon olarak da nitelendirilir. DMT ile insan hiç bilmediği alemlere yolculuk edebilir ve her şeyin bir olduğu hissiyatının güçlenmesine neden olabilir.

DMT molekülünü dışardan almak da mümkün mü? Evet mümkün. Doğada buluna bazı bitkilerden alınabilir fakat saf halde içerisinde toksik maddeler içerdiği için çok risklidir. Şamanlar tarafından kullanılan Ayahuasca bitkisi mistik zevk verdiği, diğer alemlere iletişim kurma gibi etkilere sahip olduğu söylenir. Bu bitkinin tıbbi kullanımlar dışında kullanılması yasadışıdır.

Hz. Mevlana ‘üzerklik tohumu karanlığı örttü ve gerçek göründü’ diyerek DMT ye dikkat çekmiştir. Çünkü üzerklik tohumu ayahuasca gibi bol miktarda DMT içermektedir.

DMT ayrıca; Psychotria viridis (yem kanyaşı), Arundo donax (kargı kamışı), Phalaris (kuş otu), Acacia (akasya) bitkilerinden elde edilebilir. Fakat bu bitkilerin rastgele ve aşırı dozda kullanılması oldukça zararlıdır.

Şunu tekrar belirtmekte fayda var; ayahuasca ve bu saydığımız bitkiler evet DMT hormonunun salgısını artırır fakat kontrolsüz, deneyimsiz kullanılamaz.  Ancak bu işte uzman insanlar yapabilir. Bilinçsizce kullanmak birçok komplikasyonlara sebep olur. Lütfen bu uyarılarımızı es geçmeyin.

Bir başka uyarımız da; bir döneme damga vuran LSD olarak bilinen uyuşturucu madde DMT kırmasıdır. Dolayısıyla arındırılmış DMT uyuşturucu madde sınıfına girdiğinden yasaktır.

Üçüncü gözü açmanın bir başka yolu da meditasyondur. Ayrıca dini ibadette bulunup inzivaya çekilmek de bir başka yoldur.

Epifiz bezinin kozalaksı yapısı ve üçüncü göz simgesi birçok dine ilham kaynağı olmuştur. Örnek vermek  gerekirse; Vatikanın kozalak heykelinde, Buda kafasında, papaların asasında..

Durum böyle

Üçüncü gözünüzü açtığınızda ne olacak? Boşverin..üçüncü gözünüzü deşifre etmeyin 🙂 İki gözünüzle güzel, anlamlı bakın ve baktığınızı görmeyi bilin yeter.

Yorum yapmak için tıklayın.

"Yorum Yazın"

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı