Bilgi

Facebookta Birisini Engelleyince Mesajlar Silinir mi?


Facebook’ta arkadaş listenizde olsun veya olmasın herhangi birisini doğrudan engelleyebilirsiniz. Engellediğiniz kişi profilinize bakmak istediğinde karşısına aşağıda gibi “Üzgünüz, bu içeriğe şu anda ulaşılamıyor. Tıkladığın bağlantı zaman aşımına uğramış olabilir veya sayfayı sadece, senin dahil olmadığın bir hedef kitle görebiliyor olabilir” uyarısı çıkacaktır.

Peki facebookta birisini engelleyince mesajlar silinir mi? Cevap hayır! Hem sizde hemde karşıdaki kişide gönderdiğiniz ve alınan mesajlar aynen durur. Sadece profiliniz pasif hale gelir ve klikleyemez!

Engellediğiniz kişiye gönderdiğiniz mesajları –siz kendi tarafınızda silseniz bile- karşıdaki kişi silmeyene kadar silinmez. Aynı şekilde karşıdaki kişinin gönderdiği mesajlar siz silseniz bile karşıdaki kişi silmediği sürece aynen durur.

Kısaca engellemekle mesajlar silinmiyor.

Engelleseniz Bile Görebileceğiniz Bazı İçerikler Bulunuyor.

Mesajlar: Engellediğiniz kişiyle mesaj geçmişiniz gelen kutunuzda kalır. Engellediğiniz kişi bir arkadaş grubunuzla yaptığınız konuşmaya eklenirse, mesajlarını görebilirsiniz. Bulunmak istemediğiniz bir konuşmadan çıkabileceğinizi veya hoşlanmadığınız bir konuşmayı silebileceğinizi unutmayın.

Ortak Arkadaş Haberleri: Ortak arkadaşlarınız aracılığıyla, engellediğiniz kişi hakkındaki haberleri görme ihtimaliniz vardır. Örneğin, engellediğiniz kişi bir fotoğrafta ortak bir arkadaşınız etiketlerse, bu haberi arkadaşınızın Zaman Tünelinde görebilirsiniz.

Fotoğraflar: Engellediğiniz kişinin başkaları tarafından eklenen fotoğraflarını veya etiketlerini görebilirsiniz.

Gruplar: Engellediğiniz kişi sizi bir gruba ekleyemez; ancak engellediğiniz kişinin kurduğu ya da üyesi olduğu grupları görebilirsiniz.

Etkinlikler: Engellediğiniz kişi sizi bir etkinliğe davet edemez; ancak hem sizin hem de engellediğiniz kişinin birlikte davet edildiği etkinlikleri görebilirsiniz.

Oyunlar ve Uygulamalar: Oyunlar ve uygulamalar harici geliştiriciler tarafından çalıştırıldığından Facebook engellemesi bunlarda geçerli değildir. Bu nedenle, oyun oynarken, engellediğiniz kişiyi görebilirsiniz (ör. oyunun sohbet odasında).

Kaynak: https://www.facebook.com/

Yorum yapmak için tıklayın.

"Yorum Yazın"

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı