Bilgi

Bilgisayarım USB Belleği Görmüyor


Laptop veya Masaüstü bilgisayarınız kullandığını USB Belleği görmüyorsa o zaman bilgisayarınızla ilgili bazı programlar eksik veya USB Belleğiniz arızalı. Şimdi aşama aşama bilgisayarınızın USB Belleği görmesi için neler yapılabilir bunu yazalım.

İlk önce USB Belleği başka bilgisayarda bir deneyin. Hatta farklı bilgisayarlarda denediğiniz böylece USB Belleğin çalışıp çalışmadığını kontrol etme şansınız olacak. Eğer USB Bellek başka bilgisayarda çalışıyor fakat bilgisayarınızda çalışmıyorsa o zaman sorun bilgisayarınızda.

Şimdi ilk olarak bilgisayardan başlayalım. Kullandığınız işletim sistemi önemli değil. Windows 7, Windows 8 veya Windows 10 için hepsi aynı yöntem geçerli. Masaüstünden bilgisayarımın üzerine gelip sağ tıklayarak YÖNET diyoruz açılan pencereden AYGIT YÖNETİCİSİ seçip driver eksik olan var mı? kontrol ediyoruz. Driverı eksik olanların başında ünlem işareti vardır. Ve tüm driverları güncellemeniz gerekiyor.

usb görmüyor

 Ardından bilgisayarınız ile ilgili DENETİM MASASI‘na gelerek bilgisayarın tüm güncellemeleri almasını sağlayın. Ve bir başka USB Belleği bilgisayarınızda deneyin. Çalışıp çalışmadığını kontrol edin. Bazen birden fazla USB Çakışma oluşturduğundan görmeyebilir. Bilgisayara bağlı başka USB varsa bunları çıkarıp öylece USB Belleği deneyin.

Eğer hala çalışmıyorsa anakartınızın Marka/Modelini öğrenip Chipset ve BIOS’u güncelleyin. Sonra tekrar bilgisayarınızda deneyin. Eğer hala çalışmıyorsa son olarak virüs olabileceği düşüncesiyle bilgisayarınızı orjinal bir antivirüs ile taratın. USB Bellek buna rağmen çalışmıyorsa yapacak bir şey kalmamış demektir.

Yorum yapmak için tıklayın.

"Yorum Yazın"

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı