Windows 10

Bilgisayarımı Windows 10’a Yükseltmeli miyim?


Kısa ve öz anlatacağım. Genellikle sorulan soru Bilgisayarımı Windows 10’a Yükseltmeli miyim? Bilgisayarınızı her açtığınızda karşınıza Windows 10 Yükseltme uyarısı çıkıyor. Haliyle bir karmaşa içine düşüyorsunuz. Ücretsiz olması geçişi daha makul bir düzeye indirgiyor. Ancak şahsen hiçbir şekilde bilgisayarınızı Windows 10’a yükseltmenizi tavsiye etmiyorum.

Bilgisayarını Windows 10’a yükselten biri ile konuştuğunuzda Windows 10’a yükselttikten sonra bilgisayarının yavaşladığını, bilgilerinin silindiğini, kullandığı programların çalışmamaya başladığını ve buna benzer bir çok sorun çıktığını duyacaksınız.

Bakın bilgisayarınıza sıfırdan Windows 10 kurmanızdan bahsetmiyorum. Yükseltme olayından bahsediyorum. İkisi mantık olarak aynı şey gibi görünebilir ancak aynı şeyler değil. Sonuç itibariyle bilgisayarda Windows 10 yüklü hale gelecektir ancak yükseltme işlemi bilgisayarın var olan işletim sistemi üzerinde ve çalışır durumda iken gerçekleştiğinden yedekleme ve sistem belgelerinin silinme ihtimali ortaya çıkacaktır. Tabi bu durumu kimse istemez.

Tavsiyem şu bilgisayarınıza sıfırdan format atma dediğimiz olay ile Windows 10 yükleyin. Bunda bir problem yok. Ancak yükseltmeye çalıştığınızda sizi bir çok sorunun beklediğini belirtmekte fayda var. Selametle kalın.

Yorum yapmak için tıklayın.

"Yorum Yazın"

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı