Bilgi

Cep Telefonundan Yasaklı Sitelere Nasıl Girilir?


Kullandığınız cep telefonlarından birden fazla farklı yöntemle yasaklı sitelere girebilirsiniz. Herhangi bir şekilde engellenmiş olan veya erişime kapatılmış olan bir web sitesine giriş yapmak için en basit yöntem bir VPN Uygulaması kullanmanız. Bunun için Google Play veya iTunes mağazalarında bolca uygulama mevcut. Bunları bazıları ücretli iken bazıları ücretsiz hizmet vermektedir. Bu VPN uygulamaları içerisinde en iyi diyebileceğimiz uygulamalar; Betternet, Super VPN, VPN Hotspot ve VPN Master. 

Benim burada tavsiye edeceğim ve aktif bir şekilde kullandığım Turbo VPN uygulaması. Bu uygulama şu anda hali hazırda uygulamalar arasında bulabileceğiniz en iyi telefondan yasaklı sitelere giriş uygulaması olduğunu söyleyebilirim. Tabi alternatif olarak bir çok uygulama bulunuyor. Ancak telefondan yasaklı sitelere giriş yapmak istiyorsanız öyle/böyle uygulama kullanmanız gerekiyor.

Bu uygulamayı buradan veya Google Play/iTunes mağazalarından telefonunuza indirip kurabilirsiniz. VPN uygulamalarının kullanımı oldukça basittir. Kurulum sonrasında bağlantıyı sağlamanız için bağlantı butonuna kliklemeniz yeterli. Ancka bazı durumlarda sunucu meşgul olduğunda bağlantı sağlanmayabilir.

Aşağıda gösterdiğim Turbo VPN uygulamasında, telefonunuza uygulamayı kurduktan sonra (reklam çıkarsa skip yaparak) TAP TO CONNECT diyoruz. Bunu bir kaç kez tekrar etmeniz gerekebilir. Dediğim gibi sunucu meşgul olduğunda bağlantı sağlanmayabilir. Bağlantı sağlandığında logodaki tavşanımız yan gelip yatacak ve CONNECTED diyecektir. Hemen altında ise VPN kullanım/bağlantı süresi bulunuyor. Bundan sonra istediğiniz engelli veya yasaklı siteye girebilirsiniz. Önemli Not: Bu uygulama açıkken (tüm VPN uygulamaları için geçerli) bankacılık, sosyal medya, mail vs. gibi şifreli giriş işlemleri yapmayınız. Bu türde işlemleri bağlantı kapalıyken gerçekleştirin. VPN Bağlantısı sağlandığında telefonun üst ekranında anahtar simgesi görünecektir.

VPN (Virtual Private Network) veya diğer adıyla “Sanal Özel Ağ” uzaktan erişim yoluyla farklı ağlara bağlanmayı sağlayan internet teknolojisidir. İnternette, kullanıcının IP adresini gizlemek veya internetteki erişim engelleme uygulamalarını aşmak için geliştirilmiş, gerek masaüstü bilgisayarlar gerek akıllı telefonlara, tablet bilgisayarlara gerekse Chrome, Firefox v.b. İnternet tarayıcılarına eklenti olarak kurulabilen VPN ve Proxy servisleri/uygulamaları bulunmaktadır.

Yorum yapmak için tıklayın.

"Yorum Yazın"

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı