Bilgi

Demo Toner Doldurulur Mu?


Demo Toner sıfır (ilk kez alınmış) bir yazıcının üzerindeki tonere verilen bir isimdir. Demo tonerler ya tam dolu olarak gelir yada daha az bir doluluk oranında – daha çok %25-50 gibi- gelir. Tam dolu olarak gelen demo toner orjinali toner gibi –örneğin- 1000 sayfa yazdırırken demo toner 250 sayfa yazdıracaktır. Her marka model yazıcı farklı oranda doluluk oranı olabilir.

Peki Demo toner doldurulur mu? Bildiğiniz –veya henüz bilmediğiniz üzere- tonerler orijinal, muadil, dolum gibi birbirinden ayrılmaktadır. Orijinal toner markanın sahibi veya yetki verdiği firma tarafından üretilen lisanslı tonerdir. Muadil toner bir tonerin alternatifi olarak herhangi bir firma tarafından üretilen tonerdir. Dolum toner ise biten bir tonerin çeşitli yöntemlerle tekrar dolum işlemi yapılmasıdır.

Şimdi gelelim sorumuzun cevabına. Cevap kısmen evet kısmen hayır! Bazı markaların tonerlerini tekrar doldurup kullanabiliyorsunuz ancak bazı markaların tonerleri bittikten sonra çöpe atıp yenisini almak durumundasınız. Bunun nedeni –çipli- bir sistem ile- dolum, muadil gibi kendi ürünleri olmayan tonerleri kabul etmemeleri. Mesela HP’nin yeni versiyon bir çok yazıcısı böyle. Siz dolum yaptığınızda toneri kabul etmiyor veya sorun çıkartıyor.

Yorum yapmak için tıklayın.

"Yorum Yazın"

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı