Bilgi

Demo Toner Kaç Sayfa Basar? Bir Tonerle Kaç Sayfa Yazılır?


İnternette yüzbinlerce kişi “Demo toner kaç sayfa basar?, Bir tonerle kaç sayfa yazılır?, Kartuş ne kadar gider?, Bir kartuştan kaç sayfa çıkar?” sorularının cevabını aramış. Şimdi lafı çok uzatmadan bu konu hakkında kısaca bilgi vereyim.

Sıfır satılan yazıcıların içindeki tonerlere “demo toner” veya “demo kartuş” ismi veriliyor. Bu genel bir tabir. Bu tonerler ürünün özellikleri kısmında Sarf Durumu (Kutudaki): Demo Toner veya Sarf Durumu (Kutudaki): Tam Dolu Toner olarak geçer. Tam Dolu Toner yazıcı üzerindeki tonerin tam dolu olduğunu belirten bir ibaredir. Demo Toner ise yazıcı üzerindeki toner miktarı marka modele göre değişiklik göstersede bu oran daha .ok %25-50 arasındadır. Örneğin alacağınız yazıcının üzerindeki tonerin tam dolu olanı 1000 sayfa baskı yapıyorsa, demo tonerle yaklaşık 250 sayfa yazdırabileceksiniz.

Bir tonerle kaç sayfa yazılır? Sorusu ise biraz ucu açık bir soru çünkü her yazıcı marka modeli farklı sayıda yazdırma kapasitesine sahiptir. Bir yazıcı yaklaşık 1000 tane yazdırırken diğer yazıcı 2500 sayfa yazdırabilir. Öğrenmek istiyorsanız yazıcının/marka modelini yorum kısmına yazın demo tonerle kaç tane yazdırabileceğinizi yazalım.

Düzeltme: Bazı firmaların yazıcı özelliklerinde “Tam Dolu Toner” yazdığı halde %40 doluluk oranında ürün sattığı gelen bilgiler arasında…

3 Yorum

3 Yorum

 1. Yasin cetin

  4 Haziran 2018 at 13:10

  Hp2015dn

 2. murat

  5 Nisan 2020 at 23:03

  merhaba ben yazıcı almak istiyorum.renkli ve siyah lakın pek bilgim ve fikrim yok.ama tonerli istiyorum.ev tipi tercihimdir.

 3. erkan

  8 Haziran 2022 at 21:31

  scx4521F
  yazıcım var bir tonerle kaç sayfa yazdırabilirim?
  teşekkürler

"Yorum Yazın"

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı