Bilgi

Dünyada En Çok Kullan Antivirüs Programları


Antivirüs Programları Ne İşe Yarar

Antivirüs programları, bilgisayarların güvenliğini sağlamak için kullanılan programlardır. Antivirüs programları sayesinde bilgisayarlarımızdaki özel bilgilerimizin güvenliğini, internet üzerinden gelecek olan; bilgisayarımızın sorunsuz kullanım ömrünü azaltacak zararlı virüslerin, bilgisayarlarımızda her türlü bilgilerin güvenliğini, bütünlüğünü ve özelliğini engelleyecek zararlı yazılımların; bilgisayar üzerine yerleşmesini; yerleşse dahi barınmasını engelleyecek olan bilgisayarımızın yararına programlardır. Bilgisayarımızda virüslerin olup olmadığını kendi olağan veya komut ile genel veya kısmı tarama yaparak tespit eder. Bilgisayarımız mevcudunda var ise virüslerinde temizliğini sağlar. Eğer ki virüsler bir dosyayı bir belgeyi etkisi altına almış ise bu dosya veya herhangi bir belge için gerekli kurtarma yollarını kendi bünyesindeki kurtarma komutlarıyla kurtarmaya çalışır. Antivirüs programları güncel virüslere karşı koyabilmek için kendilerini daima çevrimiçi olarak güncellemek zorundadırlar. Aksi halde; yeni virüslere karşı koyamaz ve buda bilgisayarımızın tehdit altında olması demektir. Bu güncellemeler sizin tercihinize sunularak otomatik veya isteğe bağlı olarak bilgisayara yüklenir. Güncellemelerin otomatik olarak yapılması durumunda; bize sorulmaksızın güncellemeler bilgisayarımıza yüklenir ve biz de sürekli güncelleme onaylama zahmetinden ve de onaylamaların gecikmesinden doğacak tehditlerden korunmuş oluruz.

En Çok Kullanılan Antivirüs Programları

Dünyada üzerinde, miladını doldurmuş veya günümüzde hala kullanılan, kimi zaman popüler kimi zaman ise popülerliğini yitiren birçok antivirüs programı mevcuttur. Bir antivirüs programının miladını doldurmaması için her zaman güncel olması gereklidir. Bu yüzden dünyada en çok kullanılan antivirüs programları en güncel antivirüs programlarıdır. Bir antivirüs programının güncel olması demek; her türlü güncel zararlı yazılıma karşı tam zamanlı bilgisayarın korunumunu sağlaması için gerekli güncel yazılımı antivirüs programına enjekte etmesidir. Güncel olmayan antivirüs programlarının kurulu olduğu her bilgisayar tehdit altındadır. Antivirüs programının tam ve eksiksiz kullanımı için lisanslı antivirüs programlarının tercih edilmesi gerekir. Aksi takdirde bilgisayarımızın güvenliği yeteri kadar sağlanamayabilir, hatta saldırılara daha elverişli durumlara da gelebilir. Çünkü lisanslı olmayan antivirüs programları yeteri kadar güncel olamayacağı için saldırıya her zaman açık haldedirler. Çoğu korsan antivirüs programlar ise virüslerin asıl sebebi olabilmektedir. Hem ortaya konulan hizmetin devamlılığı, hem emek hırsızlığının önüne geçilebilmesi için hem de bilgisayarımızı daha güvenli, daha hızlı çalışabilmesi için orijinal ve lisanslı antivirüs programlarını kullanmamız gerekir.

Bu şartı en iyi sağlayan antivirüs programları;

 • AVAST
 • ESET
 • MİCROSOFT SECURITY ESSENTİALS
 • NORTON
 • AVIRA
 • KASPERSKY
 • AVİRA
 • BIT DEFENDER ANTIVIRUS
 • F SECURE ANTIVIRUS
 • MCAFEE ANTIVIRUS
 • AVG ANTIVIRUS

Bu antivirüs programı firmaları, birbiri ile sürekli rekabet halinde kimi zaman kimi bir diğerini geride bırakmaktadır. Tabi ki aralarında ki bu yarış ne kadar güncel ne kadar kullanılabilir olması ile birbirlerinin lehine veya aleyhine olabilmektedir.

Yorum yapmak için tıklayın.

"Yorum Yazın"

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı