Bilgi

2021 | En İyi Ütü Markası Hangisidir?


Evlerde kullanılan en önemli eşyalar arasında yer alan ütüler satın alınırken birçok önemli detaya dikkat edilmesi gerekir. Doğru marka seçimi bunlardan biridir. En iyi ütü markası hangisidir ve bu markaların özellikleri nelerdir çok önemlidir. Ütü markaları arasındaki farklar ve detaylar hakkında sizlere bilgi vermek istiyoruz. Yazımızda sizlere ünlü ütü markaları ve modellerinin özellikleri, kullanım avantajları ve daha birçok konudan bahsetmek istiyoruz.

Ünlü Ütü Markalarının Karşılaştırılması

Ülkemizde bulunan ve rahatlıkla ulaşabileceğimiz oldukça güzel ve başarılı ütü marka ve modelleri vardır. Sizlere yazımızda tercih edebileceğiniz en iyi ütü markaları ve bu markaların en iyi modelleri neler bahsetmek istiyoruz. Bu ütülerin genel özellikleri ve neden tercih edilmesi gerektiği konusunda bilgi almak istiyorsanız yazımızda aradığınız tüm detaylara ulaşabilirsiniz.

1. Philips Azur Ütü

Yapılan araştırmalar en fazla tercih edilen ütü markasının Philip olduğu görülmüştür. Hem dayanıklı olması hem de üstün bir performansa sahip olması nedeniyle çok beğenilen bir ütü markası olduğunu söyleyebiliriz. Özellikle Philips Azur ütü modeli en fazla tercih edilen özellikleri sebebiyle dikkat çeken bir üründür. Bu ütünün tüm özelliklerine bakmak ve sizlere bilgi vermek istiyoruz. Ütünün özellikleri;

 • 12,88×31,9 x15,33 cm boyutunda ve 1,67 kg ağırlığındadır. Bu boyutlar ideal bir kullanım sağlar.
 • 3000 W üst düzey bir çalışma gücüne sahiptir. Bu değer ütünün performansının ne kadar iyi olduğunun göstergesidir.
 • Buharı dik bir biçimde püskürtür ve bu da tek seferde daha fazla alana etki etmesini sağlar.
 • Ekstra genişlikte su haznesi vardır. 300 ml olan bu hazneye doldurduğunuz su uzun süre idare edecektir.
 • Dakikada ortalama 55 gr buhar püskürtme özelliği vardır. Bu özelliği sayesinde de kırışıklıkların kısa sürede giderilmesini sağlar.
 • Şok buhar etkisi ise 250 gr değerindedir ve bu sayede de en inatçı kırışıklıkların bile giderilmesi sağlanır.
 • Otomatik kapanma özelliği sayesinde olası tehlikeler engellenir.
 • Damla durdurma sistemi vardır ve bu sayede kıyafetlerin üzerinde leke oluşumu önlenir.
 • Steamglide Elite tabanı vardır ve taban hem kireç oluşumuna karşı hem de çizilmelere karşı oldukça dayanıklıdır.
 • Ürünün ortalama değeri 845 TL olmaktadır.

Genel olarak ütü ile ilgili yapılan yorumlar incelendiğinde; genel olarak kullanıcıların memnun olduğu ve tercih edilebilir bir marka ve model olduğu sonucu çıkarılır. Philips kazanlı ütü modeli de yine tercih edilebilir. Daha yoğun ve kapsamlı ütüleme yapanlar için çok daha uygun bir model olduğunu söyleyebiliriz.

2. Tefal Kazanlı Ütü

Fransa menşei bir ütü markası olan Tefal, ütü konusunda da en fazla sevilen ve tercih edilen markalar arasında yer alır. Yüksek performans göstermesinin yanında ayrıca kullanımı da oldukça pratiktir.

 • 44,7×28,4×34,4 cm boyutunda ve 5,76 kg ağırlığındadır.
 • 2600 W çalışma gücü sayesinde hem hızlı biçimde ısınır hem de kırışıklıkları en iyi şekilde çözer.
 • 550 gr turbo buhar çıkışı, 160 gr sürekli buhar çıkışı vardır. Bu yüksek performans sayesinde en inatçı kırışıklıklar bile düzeltilir.
 • Su deposu kazanlı olduğu için oldukça geniştir. 1,9 L su deposuna sahip olduğunu söyleyebiliriz.
 • Farklı kumaş tiplerine göre sıcaklık ve buhar ayarı için 4 ön ayar vardır.
 • Durilium AirGlide Autoclean tabana sahiptir ve bu hem daha fazla kayganlık sunar hem de kireçlenmeyi yüksek oranda önler.
 • Protect System sayesinde hem sızıntılar hem de su damlaları buhara dönüşür. Bu da kumaşın üzerinde lekelenmeyi önler.

Kullanıcı yorumları incelendiğinde genel olarak ütünün son derece başarılı ve etkili olduğuna yönelik yorumlar yapılmıştır. Tefal marka daha birçok iyi ve etkili model vardır. Genel olarak ütü konusunda iyi ve tercih edilebilir bir marka olduğunu söyleyebiliriz.

Diğer Ütü Markaları

Sorunsuz ve kaliteli bir ütü istiyorsanız Tefal ve Philips marka ütüleri rahatlıkla tercih edebilirsiniz. Ancak bunlar biraz yüksek ücretli olduğu için her bütçeye uygun olmadığını söyleyebiliriz. Hem iyi hem de daha uygun fiyatlı olan ütü markaları da vardır. Uygun fiyatlı ütü markaları hakkında da bilgi vermek istiyoruz.

1- Arzum Olivya Ütü

Arzum markası hem uygun fiyatlı hem de performans bakımından içinize yarayacaktır. Arzum Olivya model özellikle hem dayanıklı yapısı hem de kalitesi ile öne çıkan bir modeldir. Kullanıcılar genel olarak ütünün hem hızlı ısındığı hem de işleri bittikten sonra çabuk soğuması gibi avantajları olduğundan bahsetmiştir.

2- Arçelik Titanyum Ütü

Arçelik titanyum ütü yine performans açısından iyi ve aynı zamanda daha uygun maliyetli modellerden biridir. Kullanıcılar genel olarak ütünün kullanımının kolay ve pratik olduğunu söylemiştir. 2600 W güce sahip olması sebebiyle de son derece etkili bir üründür.

3- Fakir Ütü

Satın alabileceğiniz en uygun maliyetli ve buna karşı iyi performans gösteren markaların başında gelir. Standart ürünlere göre tabanı daha geniştir ve bu sebeple de tek seferde daha fazla alanın ütülenmesini sağlar.

En iyi ütü markası hangisidir ve genel olarak bu ütülerin özellikleri nelerdir merak edenler için detaylı bilgi vermeye çalıştık. Sizler de ütü almayı düşünüyorsanız bu markalar ve modeller arasından, ihtiyacınıza en uygun ürünleri tercih edebilirsiniz. Sürekli işinize yarayacak olan ütüleri seçerken, marka ve modelin ne kadar önemli olduğunu unutmamanız gerekir.

Yorum yapmak için tıklayın.

"Yorum Yazın"

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı