Bilgi

En İyi Yazıcı Markası Hangisidir?


Doğru bir yazıcı bulmak, bu cihazla yaptığınız işleri çok daha kolay ve pratik yapmanızı sağlar. Bu yüzden de iyi bir marka ve model bulmak sizler için önemlidir. En iyi yazıcı markası hangisidir ve bu markaların özellikleri nelerdir gibi konuları mutlaka yakından incelemeniz gerekir. Ancak bu şekilde sorunsuz bir cihaz bulabilirsiniz. Yazıcıların birçok özelliği ve üzerinde durulması gereken teknik konuları vardır. Yani aslında son derece karmaşık bir yapıya sahip olduklarını söyleyebiliriz. Tabi bazı noktalara dikkat etmeniz durumunda en iyi marka ve modeli bulmanız kaçınılmazdır.

Doğru Yazıcı Nasıl Bulunur?

Doğru bir yazıcı bulmak ve satın almak istiyorsanız her şeyden önce bazı noktalara dikkat etmeniz gerekir. Marka ve model seçimi mutlaka önemlidir ancak sadece üzerinde durulması gereken konular bunlar değildir. İyi bir yazıcı markasından satın alacağınız her ürün için en iyi veya mükemmel gibi tabirler kullanamayız. Her şeyden önemlisi doğru yazıcı nasıl bulunur sorusunun cevabı bu yazıcının sizlere uygun olması gerektiğidir. Yani kullanımınıza uygun olmayan bir yazıcı ne kadar iyi olursa olsun sizler için yeterli verimi sağlamayacaktır.

Farklı marka ve modellerin, farklı ihtiyaçları karşılamaya yönelik özellikleri vardır. Burada önemli olan sizlerin nasıl bir ürüne ihtiyaç duyduğunuz ve nasıl bir ürünün sizlere yeterli verimi sağlayabileceğidir. Bu yüzden en iyi yazıcı markası kadar sizlerin nasıl bir ürüne ihtiyacınızın olduğu önemli bir etkendir.

Yazıcı Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Yazıcı alırken bazı önemli noktalara dikkat ettiğiniz sürece iyi bir ürün bulmanız kaçınılmazdır. Genel olarak yazıcı alırken dikkat edilmesi gereken noktalar;

  • İyi bir marka bulun ve o markanın tüm artılarını ve eksilerini iyice araştırın.
  • Doğru marka içinde de doğru modeli bulmaya çalışın. Yazıcı markaları her yıl yeni sürüm ürünler çıkarmakta ve bunların her birinin farklı özellikleri bulunmaktadır.
  • Nasıl bir ürüne ihtiyaç duyduğunuz ve yazıcıdan nasıl bir verim almak istediğinizi belirleyin. Amacınıza en uygun model aynı zamanda sizler için en uygun ve en iyi model olacaktır.

En İyi Yazıcı Markası Hangisidir?

Merak edenler ve iyi bir yazıcı almak isteyenler için piyasada yer alan en iyi yazıcı markaları hangileri bahsetmek istiyoruz. Aşağıda bahsedeceğimiz marka ve modellerin özellikleri ve diğer yazıcı markalarından ayrılan yönleri hakkında sizlere bilgi vermek istiyoruz.

1. Canon

En iyi yazıcı markası olarak kabul edilen Canon yazıcı denildiğinde aynı zamanda akla ilk gelen markadır. Bu markanın, rakiplerinin bu kadar önüne geçmesinde ve bu kadar etkili olmasındaki en önemli unsur ürettiği yazıcılara çok fazla önem vermesidir. Yani markanın temel amacı zaten dünyanın en iyi yazıcılarını üretmektir. Diğer yazıcılar arasından hem dayanıklılığı hem de yazma kalitesi ile öne çıkar. En yakın rakiplerinden biri olan Epson ile arasında ciddi bir baskı kalitesi vardır. Tüm bu özellikleri onu en iyi yazıcı markaları listesinde ilk sıraya koymaktadır.

2. Brother

Canon ve HP kadar popüler olmasa ve tanınmasa da aslında Brotter yazıcı modelleri oldukça etkileyicidir. Bu alanda sahip olduğu 50 yıllık deneyim sayesinde yenilikçi ve yüksek kaliteli ürünler tasarlayıp, ürettiğini söyleyebiliriz. Bu kadar bilinmemesinin belki de en önemli nedenlerinden biri biraz yüksek fiyatlı olması ve daha üst segmentli ürünler üretmesidir. Fiyatlarının yanında yüksek kaliteye sahip olduğu için aslında son derece makul bir marka olduğunu söyleyebiliriz.

3. Epson

Canon marka yazıcılardan sonra iyi bir baskı hızına sahip olduğu için tercih edilebilecek etkili bir üründür. Epson yazıcı modellerinde geçtiğimiz 2003 ve 2015 yıllarında bazı tartışmalar çıkmış ve özellikle mürekkep kartuşları konusunda bazı şikayetler ortaya çıkmıştır. Ancak tüm bunlara rağmen halen dünyanın en iyi yazıcı markaları arasında yer aldığı bir gerçektir. Özellikle küçük işletmeler için çok uygun bir marka olduğunu söyleyebiliriz. En ünlü ve en iyi modellerinden biri de EPSON WORKFORCE WF-7610DWF modeli olmaktadır.

4. Samsung

Samsung yazıcı modelleri pek popüler olmasa da Brother markası ile benzer teknolojileri kullandığından tercih edilebilir. Daha basit ve ev tipi kullanımlar için uygun modeller üreten bir markadır. Ayrıca fiyatları da son derece makuldür. Evinizde gündelik basit işler için iyi ve uygun fiyatlı bir yazıcı istiyorsanız rahatlıkla Samsung modelleri tercih edebilirsiniz. Baskı kalitesi ne yazık ki bir Canon veya Brother gibi değildir. Yazıcı kategorisinde etkili ürünler çıkaramamasının en önemli etkeni muhtemelen sadece bu alanda teknolojiler geliştirmiyor olmasıdır.

5. HP

Samsung gibi HP markası da sadece yazıcı geliştiren bir marka değildir. Bu yüzden de bu gibi markalarda Canon, Brother veya Epson kalitesi beklenmemesi gerekir. Bunlar daha sıradan ve gündelik işler için tercih edilebilen ürünlerdir. HP markasının yazıcıları, Samsung ürünlerine göre biraz daha iyi ve kalitelidir. Ayrıca baskı hızı, uygun fiyatlı oluşu ve kolay kullanımı ile tercih edilebilecek bir üründür. Yüksek baskı kalitesi beklememek gerekir ancak her türlü iş görebilecek bir markadır. Ayrıca çok işlevsel ve şık tasarımlı ürünleri vardır.

En iyi yazıcı markası hangisidir merak edenler için detaylı bir çalışma hazırlamaya çalıştık. Sizler de bu markalar arasından bütçenize, kullanım amacınıza ve beklentilerinize göre uygun bir ürün bulabilirsiniz. Her markanın beklentileri fazlasıyla karşılayabileceğini söyleyebiliriz.

Yorum yapmak için tıklayın.

"Yorum Yazın"

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı