Bilgi

+5 En İyi Tost Makinesi Tavsiyesi | 2021


Günün en güzel öğünleri arasında bulunan kahvaltılarında en pratik ve lezzetli alternatiflerinden biri tostlardır. İyi bir tost makinesi ile yapılan eşsiz bir tostun yerini hiçbir şey tutamaz. 5 en iyi tost makinesi tavsiyesi 2021 yılında hangileri oldu ve bu yıl hangi ürünler, favoriler arasına girdi sizlere bilgi vermek istiyoruz. İyi bir tost makinesi satın almak ve onunla çok lezzetli tostlar, ızgaralar ve çeşitli yiyecekler pişirmek istiyorsanız yazımızı incelemeden karar vermemeniz gerektiğini söyleyebiliriz.

5 En İyi Tost Makinesi Tavsiyesi 2021 Yılında Hangileri?

Evlerde veya iş yerinde kullanılmak üzere sizlere farklı tost makinesi markalarından bahsetmek istiyoruz. Sanayi tipi tost makineleri, istenildiği takdirde rahatlıkla evlerde de kullanılabilir. Hiçbir mahsur olmadığını söyleyebiliriz. Hatta eğer kalabalık bir aileyseniz çok daha uygun olabilir. Ancak ev tipi ürünlerin, iş yerlerinde veya bu alanda hizmet veren dükkanlarda çok kullanımının uygun olmadığını söyleyebiliriz. Genel olarak ev tipi veya sanayi tipi en iyi 5 tost makinesi hakkında bilgi vermek istiyoruz.

Dökümix Organik Döküm Tost Makinesi 1800 W

Yüksek performans, düşük fiyat istiyorsanız Dökümix tost makinesi tam size göre olacaktır. Döküm taban olan bu ürün, ayrıca otomatik ısı termostatına sahiptir. Oldukça hızlı bir şekilde ısınır ve kısa sürede sıcacık tostlar yapmanızı sağlar. Üstelik oldukça sağlamdır ve uzun yıllar rahatlıkla kullanılabilir.

Teknik Özellikleri;

 • Güç: 1800 W
 • Kaplama: Döküm
 • Artı Yönleri: Sağlam, bütçeye uygun, çabuk ısınıyor.
 • Eksi Yönleri: Ürünün eksi yönü aslında oldukça önemsiz diyebiliriz. Tek kusuru, her marka ve modelde gönderilen temizleme fırçasının bu üründe gelmiyor olmasıdır.

Arzum 2001 Tostçu Delux Izgara ve Tost Makinesi AR2001

En şık ve aynı zamanda kullanışlı tost makinesi olarak Arzum 2001 Tostçu Delux modeli önerebiliriz. 1800 W yüksek güce sahiptir ve aynı zamanda tek seferde 6 adet tost yapabilme imkânınız bulunur. Çift taraflı olarak çıkan plakaları sayesinde tost makinesi temizliği zulüm olmaktan çıkar. Plakaları 180 derece döndüğü için ayrıca hem tost yaparken hem de ızgara yaparken çok rahat edersiniz.

Teknik Özellikleri;

 • Güç: 1800 W
 • Kaplama: Döküm
 • Artı Yönleri: Çift taraflı çıkarılabilir plakalar, şık tasarım, 180 derece açılabilme
 • Eksi Yönleri: Ürünün en önemli olumsuz tarafı açma kapama tuşunun bulunmamasıdır. Ürünü açmak veya kapatmak istediğinizde fişini çekmeniz gerekir. Bu durum birçok tost makinesinde vardır.

Korkmaz A328-05 Tostkolik Inox Siyah Granit Tost Makinesi

En kaliteli tost makinelerinden biri kuşkusuz Korkmaz tostkolik modelidir. Üretiminde kullanılan malzemelerin kalitesi sayesinde hem daha sağlıklı ürünler pişirilir hem de uzun süre kullanılabilir. Otomatik ısı kontrolü özelliği bulunan makine, ihtiyacı olan kadar enerji harcadığı için bu alanda tasarruf etmenizi sağlıyor. Izgara pozisyonuna gelebilen plakalar sayesinde çok çeşitli yiyecek pişirme imkânınız oluyor. Yağ toplama özelliği ise temizlik ve hijyen açısından sizlere büyük avantaj sağlıyor.

Teknik Özellikleri;

 • Güç: 1800 W
 • Kaplama: Döküm
 • Artı Yönleri: Kolay temizlenme, otomatik ısı kontrolü, kaliteli
 • Eksi Yönleri: Bu kadar donanımlı ve kaliteli bir tost makinesinde mutlaka ızgaranın çift taraflı olması gerekirken, ne yazık ki ürünümüzün bu özelliği yoktur. Kullanıcıların ortak düşüncesi makinenin tek olumsuz tarafının bu olduğu yönündedir.

Tuğra 12 Dilim Elektrikli Döküm Tost Makinesi

Ev tipi tost makinelerinin yanı sıra sizlere piyasada yer alan sanayi tipi tost makinelerinden de bahsetmek istiyoruz. Bahsedeceğimiz modeller, rahatlıklar evlerde kullanıma da uygun olan modellerdir. Tuğra elektrikli döküm tost makinesi son derece sağlam, dayanıklı ve güçlü bir üründür. Kalabalık aileler, kantinler veya tost salonları için uygun bir cihazdır. Sadece çok dayanıklı olduğu için biraz ağır olduğunu söyleyebiliriz. Eğer evde kullanmak isterseniz mutlaka sabit bir yer bulmanız gerekir. Bu cihaz tek seferde 10-12 adet tost yapabilmenize olanak sağlar.

Teknik Özellikleri;

 • Güç: 1750 W
 • Kaplama: Döküm
 • Artı Yönleri: Hem sanayi hem de ev tipi bir üründür, sağlamdır, tek seferde 12 adete kadar tost yapılabilir.
 • Eksi Yönleri: sanayi tipi bir tost makinesi rahatlıkla evde kullanılabilir ancak bu ürünün en önemli eksi noktası aşırı ağır olmasıdır. Ürünü evde kullanmak için alacaksanız bunu göz önünde bulundurmanız gerekir.

Atababa 8 Dilim Döküm Tost Makinesi

Atababa döküm tost makinesi yine sanayi tipi olarak geçse de evlerde de rahatlıkla kullanılabilen bir üründür. Listede yer alan favori makine olduğunu söyleyebiliriz. Tek seferde 8 adet tost yapmanızı sağlar. Hem çok kaliteli hem de uygun fiyatlı bir model olduğunu vurgulamak isterseniz. Bu tost makinesi okullarda yenilen o eşsiz lezzetli tostları yapmanıza olanak sağlar.

Teknik Özellikleri;

 • Güç: 1250 W
 • Kaplama: Döküm
 • Artı Yönleri: Kullanımı kolay sanayi ve ev tipi, kaliteli
 • Eksi Yönleri: evlerde kullanımı açsından herhangi bir eksi yönü yoktur ancak büyük işletmelerde kullanım için yetersiz gelebilir. Çünkü tek seferde en fazla 8 tost yapılır ki bu da hem okullar hem de tost salonları için yeterli bir boyut değildir.

5 en iyi tost makinesi tavsiyesi 2021 yılında hangileri oldu sizlere farklı bir liste hazırlamaya çalıştık. Her listede standart olarak gördüğünüz modellerin dışında farklı ürünler hakkında bilgi vermek istedik. Umarız yazımız sizler için iyi bir kılavuz olmuştur.

Yorum yapmak için tıklayın.

"Yorum Yazın"

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı