Bilgi

Facebook Arkadaş Listesini Gizleme Nasıl Yapılır? (Resimli Anlatım)


Bu yazımızda Facebook Arkadaş Listesini Gizleme Nasıl Yapılır? Facebook Arkadaşları Nasıl Gizlenir? Sorularının yanıtını hem bilgisayar hemde mobil/telefonlar için anlatmaya çalışağım.

Varsayılan olarak Facebook arkadaş listeniz açık yani görünür halde gelir. Profilinizi ziyaret eden biri arkadaş listenizi görebilir. Bir çok kişi facebook hesbaı açtıktan sonra arkadaş listesini gizleme gereği duyar. Bu hem gizlilik hemde güvenlik açısından tavsiye edilen bir yöntemdir. Şimdi size bir kaç adımda Facebook Arkadaş Listesini Gizleme Nasıl Yapılır? Sorusuna cevap vereceğiz.

Bilgisayardan Facebook Arkadaş Listesini Gizleme Nasıl Yapılır?

1- İlk adımda facebook profilinizin sağ üstünde bulunan ok işaretine klikeyerek açılan panelde AYARLAR sekmesini seçiyoruz.

2- Açılan pencerede GİZLİLİK sekmesini seçiyoruz ve Arkadaş listeni kimler görebilir? Sorusunun karşısındaki DÜZENLE yazan yeri seçiyoruz.

3- Açılan pencerede varsayılan olarak gelen değeri “Herkese Açık, Arkadaşlar, Sadece Ben veya Listenizden” seçtiğiniz kişilerin görmesini/görmemesini sağlayabilirsiniz. Bunu Sadece ben olarak ayarlarsan, arkadaş listenin tamamını zaman tünelinde sadece sen görebileceksin. Diğer kişiler sadece ortak arkadaşlarınızı görebilecek.

Telefondan Facebook Arkadaş Listesini Gizleme Nasıl Yapılır?

1- Telefondan (Mobil) arkadaş listenizi gizlemek için yapmanız gerekenler. Uygulamayı açıp sağ üstteki yatay üç çizgi simgesini klikliyoruz.

2- Açılan pencerede aşağıya doğru Hesap Ayarları >>> Gizlilik >>> Arkadaş Listeni Kimler Görebilir >>> Sadece Ben yapın. İşlem tamamdır.

Yorum yapmak için tıklayın.

"Yorum Yazın"

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı