Bilgi

Facebook Fotoğraflarını/Albümlerini Topluca İndirin!


Facebook’a fotoğraf yüklemek olabildiğince kolay bir iş, ancak iş fotoğrafları/albümleri toplu hale indirmeye geldiğinde aynı kolaylık pek mümkün değil. Özellikle arkadaşlarınızın fotoğraflarında etiketlenmişsenİZ durum dahada zorlaşıyor. Pick & Zip adlı web platformu uygulaması online bir şekilde facebook’tan fotoğraf indirmegörevini çok kolay bir hale getiriyor.

Pick & Zip ile kendiniz yüklemediğiniz fotoğrafları –yani etiketlendiğiniz fotoğrafları bile- indirmeniz mümkün. Birkaç adımda göründüğünüz tüm Facebook fotoğraflarını kısa bir sürede yedekleyebilir, arkadaşlarınızın ve üye olduğunuz hayran gruplarının albümlerini hemen indirebilirsiniz.

İlk yapmanız gereken uygulamanın giriş sayfasına (tıkla) gitmek ve onu facebook hesabınız ile eşleştirmek. Ardından ekranın sol alt kısmında bulunan yeşil “Find My Photos” butonuna kliklemek. Bu sayede etiketlenmiş olduğunuz veya yüklemil olduğunuz tüm fotoğraflarınızı ve albümlerinizi görebilirsiniz. Ayrıca sol sütunu kullanarak arkadaşlarınızın veya hayran olduğunuz gruların fotoğraflarını da indirmeniz mümkün.

Fotoğrafları indirmek için tek tek seçin yada tüm albümü seçmek için “Select All”a klikleyin. Devamında ‘Download’ sekmesine klikleyin. Bu platformda fotoğrafları ZIP veya PDF biçimlerinde indirmeniz mümkün.

1- http://www.picknzip.com/en/ sayfasına gidin ve sağ üstte bulunan Facebook Download butonunu klikleyin.

2-  Facebook Download yazısına kliklediğinizde (facebooka giriş yapmış olmanız lazım) aşağıdaki gibi bir pencer açılacak. Bu kısımda Falanca-Filanca Olarak Devam Et diyoruz.

3- Bu kısımda ise TAMAM dememiz yeterli.

4- Bu kısımda eğer “In order to view this page you need Flash Player 10 support!” hatası gelirse alttaki gibi (İ) sembolünün olduğu yere klikleyerek açılan panelde Flash seçeneğini “Always allow on this site” yapıyoruz. Böyle bir hata yoksa 5. maddeden devam edebiliriz. 

5- Açılan pencerede “FIND MY PHOTOS & VIDEOS” dediğimizde tüm fotoğraf ve videolarımız ekrana geliyor. Burada Öncelikle isterseniz ALBÜM şeklinde indirebileceğiniz gibi isterseniz alttaki SELECT ALL seçeneğinden tüm fotoğrafları seçebiliriz. Ardından DOWNLOAD diyoruz. Fotoğraf veya videoların hepsini yada tek tek seçerek indirebiliyorsunuz.

6- DOWNLOAD dediğiniz alttaki gibi iki seçenek çıkacak. Bir tanesi Download my selection yani seçtiklerimi indir; bid diğeri ise Download All Item yani ne var ne yok indir. Karar size kalmış.

7- Yukarıdaki seçenkten herhangi birisini kliklediğiniz ZIP veya PDF’mi diye soracak. ZIP şeklinde indir diyoruz. Ama dilerseniz PDF şeklinde indirmeniz mümkün.

8- Son olarak kısa bir bekleyişin ardından bilgisayarınıza fotoğraflarınız veya videolarınız indiriliyor. İnen dosyanın üzerine gelip sağ klikleyip KLASÖRE ÇIKART diyoruz. FOTOĞRAF ve VİDEOLAR Klasörün içinde yer alıyor.

9- Son olarak bu web sitesi ile işimiz bittiğinde güvenliğiniz için facebook profil ana sayfasından altta görüldüğü gibi sağ üst köşedeki ikona klikleyerek AYARLAR >>> UYGULAMALAR diyoruz ve Pick&ZİP Photo & Videos uygulamasını KALDIR diyoruz.

Yorum yapmak için tıklayın.

"Yorum Yazın"

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı