Bilgi

Facebook Hesabım Çalındı | Çalınan Facebook Hesabını Geri Alma [Resimli Anlatım]


Bu yazımızda Facebook Hesabım Çalındı, Çalınan Facebook Hesabını Geri Alma Resimli Anlatım, Facebook Hesabım Başkasının Eline Geçti, Facebook Hesabım Çalındı Nasıl Kapatabilirim? Etiket ve soru başlıklarına yanıt vermeye çalışacağız.

Hesabınızın başkasının eline geçmesi, başka birisinin izniniz olmadan hesabınıza giriş yapması anlamına gelir. Hesabınızda sizin yapmadığınız değişiklikler veya birisinin hesabınıza giriş yapmaya çalıştığına dair bildirim alıyorsanız, hesabınız başkasının eline geçmiş olabilir. Birisinin izniniz olmadan hesabınıza giriş yaptığını düşünüyorsanız, hesabınızı güvene almalısınız. Şifrenizi değiştirmek ve yakınlarda hesabınızda yapılan değişiklikleri sizin yaptığınızdan emin olmak üzere birkaç adımı izlemeniz için size yol göstereceğiz.

Aşağıdaki durumları fark ederseniz hesabınız bir başkasının eline geçmiş olabilir:

 • E-postanız ya da şifreniz değiştirilmiş
 • Adınız ya da doğum tarihiniz değiştirilmiş
 • Tanımadığınız kişilere arkadaşlık isteği gönderilmiş
 • Sizin yazmadığınız mesajlar gönderilmiş
 • Sizin oluşturmadığınız gönderiler paylaşılmış

Not: Facebook hesabınızla ilişkili e-posta adresi değiştirilmişse, bu değişikliği geri alabilirsiniz. Bir e-posta adresi değiştirildiğinde, önceki e-posta hesabına özel bir bağlantının yer aldığı bir mesaj gönderilir. E-posta adresi değişikliğini geri alarak hesabınızı güvene almak için bu bağlantıya tıklayabilirsiniz.

1- Başkasının Eline Geçmiş Hesabı Şikayet Et: Hesabının bir başkasının eline geçtiğini veya hesabına virüs bulaştığını düşünüyorsan, lütfen https://www.facebook.com/hacked linkini tıkla. Açılan pencerede Hesabım Bir Başkasının Eline Geçti seçeneğini seç.

2- Açılan pencerede “Hesabının bir başkasının eline geçtiğini belirttin. Hesabına tekrar giriş yapmak için lütfen önce kendini tanıt. Hesabının bir başkasının eline geçtiğini düşünmüyorsan, bu işlemi iptal edebilirsin” uyarısı çıkacak. Bu kısımda facebook hesabına tanımlı telefon numaranı veya E-Posta adresini giriyorsun.

3- Hesabına tekrar girmek için, lütfen mevcut şifreni veya biliyorsan eski bir şifreni gir.

4- Öncelikle neden hesabının bir başkasının eline geçtiğini düşündüğünü bize söyleyebilir misin? sorusuna yanıt vermen gerekiyor. Buna göre yönlendirmeler yapılacak. Hesabımda benim oluşturmadığım bir gönderi, mesaj veya etkinlik gördüm, başka biri iznim olmadan hesabıma girdi, benim adımı veya fotoğraflarımı kullanan bir hesap buldum, insanlar gizli olduğunu sandığım şeyleri hesabımda görebiliyor, bu listede doğru seçeneği göremiyorum seçeneklerinden birini seçmen lazım.

Ben “bu listede doğru seçeneği göremiyorum” seçeneğini seçtim.

5- Merhaba Cüneyt, Hesabını Güvene Alalım: Facebook hesabını güvende tutmana yardımcı olmak amacıyla, birkaç adımda şifreni değiştirmen ve yakınlarda hesabında gerçekleşen değişikliklerin senden geldiğinden emin olmak için seni yönlendireceğiz.

6- Hesabını güvende tut penceresinde şifreni değiştirme, hesabında yakın zamanda yapılmış değişikliği inceleme ve ilave güvenlik özelliklerini açma işlemleri yapılacak.

7- Şifre değiştirme ekranı gelecek ve burda daha önce hiç kullanmadığınız bir şifre gireceksiniz.

8- Bu aşamada yapmadığınız işlemleri silebilirsiniz. Herhangi bir değişiklik yoksa seçmeden GEÇ diyebilirsiniz.

9- Hesabına yeni bir cihazdan veya tarayıcıdan giriş yapıldığında sana bir uyarı gönderebiliriz. Bunu istediğin zaman Güvenlik Ayarları’ndan kapatabilirsin.

10- Ve son adım! İşlemimiz bitti. Ayrıca güvenliğiniz için E-POSTA HESABINIZIN ŞİFRESİNİ de değiştirmeyi unutmayın.

5 Yorum

5 Yorum

 1. erhan

  13 Ocak 2020 at 20:05

  yetkililer selam facem çalındı

 2. Deniz

  24 Şubat 2020 at 02:21

  güncellenen sisteme göre nasıl alabiliriz? İkinci adımı da yaptım ancak ”Hesabının bir başkasının eline geçtiğini belirttin. Hesabına tekrar giriş yapmak için lütfen önce kendini tanıt. Hesabının bir başkasının eline geçtiğini düşünmüyorsan, bu işlemi iptal edebilirsin.”sürekli bu çıkıyor.

 3. Yusuf

  14 Aralık 2021 at 23:43

  Hasabim çalınde gereğinin yapılmasını istiyorum

 4. Sehmus

  23 Şubat 2022 at 00:25

  Hesabim calindi n e postama erisebiliyom nede numarama lötfen hesabimi geri isiyorum

 5. Sadık

  15 Eylül 2022 at 00:29

  Facebook hesabım çalındı hesabımı geri almak istiyorum bu konuda bana yardımcı olur musunuz

"Yorum Yazın"

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı