Bilgi

Facebook Otomatik Video Oynatma Kapatma


Herkese Merhaba. Bu yazımızda basit bir şekilde “Facebook Otomatik Video Oynatma Kapatma Nasıl Yapılır?” Sorusuna cevap vermeye çalışacağız. Burada dikkat etmeniz gereken uygulama ile bilgisayar kullanımdaki farklılıktır. Yani bilgisayardan otomatik video oynatmayı kapatırsanız sadece bilgisayardan facebook’a giriş yaptığınızda etkili olur. Eğer telefon uygulamasından otomatik oynatmayı kapatırsanız sadece telefonda ki otomatik oynatma kapatılmış olur. Tabi hem bilgisayar hemde telefondan facebook otomatik video oynatma özelliğini kapatmak için aşağıda gösterdiğim iki yöntemi de uygulamanız gerekiyor. 

Telefon Uygulamasından Facebook Otomatik Video Oynatma Kapatma

Telefon uygulamasından facebook otomatik video oynatma özelliğini kapatmak için uygulamayı açın aşağıdaki gibi yatay üç çizgi simgesine klikledikten sonra en aşağıya kaydırın ve UYGULAMA AYARLARINI seçin. Açılan pencerede OTOMATİK OYNATMA seçeneğini seçin. Son olarak Videoları Asla Otomatik Oynatma seçeneğini seçiyoruz.

Bilgisayardan Facebook Otomatik Video Oynatma Kapatma

Bilgisayardan otomatik oynatmayı kapatmak için sağ üstete bulunan OK ikonuna klikliyoruz ve açılan panelden AYARLAR‘ı seçiyoruz.

Açılan pencerede aşağıdaki gibi VİDEOLAR yazan yeri seçiyoruz. Ve son olarak Videoları Otomatik Oynat seçeneğinin karşısındaki seçeneklerden KAPALI seçeneğini seçiyoruz.

Yorum yapmak için tıklayın.

"Yorum Yazın"

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı