Bilgi

Facebookta Otomatik Video Oynatma Nasıl Kapatılır? (Resimli Anlatım)


Herkese Merhaba.

Bu yazımızda –basit ve kısa bir şekilde- facebook timeline (zaman tünelinde) otomatik oynanan videoları nasıl kapatacağınızı göstereceğim. Bildiğiniz üzere cep telefonunuzdan veya bilgisayarınızdan paylaşılan videolar otomatik bir şekilde oynatılıyor. Bu durum bazen izlemek istemediğimiz videoları izlemememize neden oluyor hemde eğer mobil veri kullanıyorsak kotamızın azalmasına neden oluyor. Bu her iki durumun önüne geçmek için bu otomatik video oynatma seçeneğini kapatmamız gerekiyor. Şimdi size –çok uzatmadan- hem Android (Samsung, LG, General Mobile vs.), hem IOS (iPhone) işletim sistemine sahip telefonlar ile bilgisayardan otomatik video kapatma işlemini anlatacağım.

Bilgisayardan Otomatik Video Oynatma Nasıl Kapatılır?

1- Bilgisayardan “Otomatik Video Kapatma”: Altta görününen fotoğraftaki gibi profil sayfasında iken sağ üstte soru işareti yanında bulunan simgeye klikliyoruz. Açılan panelden Ayarları seçiyoruz. Sonrasından açılan panelden sırasıyla Videolar >>> Videoları Otomatik Oynat kısmına gelerek Varsayılan >>> Açık >>> Kapalı kısmınan KAPALI yaptığınızda bilgisayardan (internetten) girerken facebook videoları otomatik oynamayacak.

Android Telefondan Otomatik Video Oynatma Nasıl Kapatılır?

2- Şimdi cep telefonunuzdan “videoların otomatik olarak oynatılmasını” nasıl kapatacağınızı anlatalım. Android işletim sistemine (Samsung, LG, General Mobile vs.)sahip telefondan otomatik oynatılan videoları kapatmak için telefondan uygulamanın sağ üstte bulunan üç çizgi sekmesine klikleyin açılan panelden en aşağıya inerek “Uygulama Ayarları” seçeneğine gelin. Açılan pencereden “Otomatik Oynatma” seçeneğini seçin. Açılan pencereden dilerseniz Videoları Asla “Otomatik Oynatma” seçeneğini seçenerek otomatik oynatma olayını tamamen kapatabilirsiniz. Yada diğer seçeneklerden birini seçebilirsiniz. Karar size kalmış.

iPhone’den Otomatik Video Oynatma Nasıl Kapatılır?

3- Son olarak “iPhone ve iPad gibi cihazlarda otomatik oynatmayı” kapatmak için aşağıdaki işlemleri yapmanız yeterli. iPhone ve iPad cihazlarda da “Facebook’un otomatik oynatma ayarlarını” değiştirmek için yine “üç yatay çizgili” butona klikleyerek Ayarlar kısmına gidiyoruz gidiyoruz. Videolar ve Fotoğraflar >>> Otomatik Oynatma adımlarını izliyoruz. Gördüğünüz gibi burada üç farklı seçeneğimiz var. Bunlardan istediğiniz bir seçeneği seçerek Facebook otomatik oynatma ayarlarını kolaylıkla değiştirebilirsiniz.

 

Yorum yapmak için tıklayın.

"Yorum Yazın"

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı